Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk ve 10 Kasım’ın önemi konulu yazı. 10 Kasım’ın anlam ve önemi hakkında özet bilgi. 10 Kasım’ın Anlam ve Önemi Nedir? 10 Kasımın anlam ve önemi ile ilgili kısa yazı makalesi. Atatürk ve 10 Kasım konulu özet yazı.10 Kasım’ın anlam ve önemi için kaleme alınmış yazı.

Atatürk ve 10 Kasım’ın Önemi Hakkında Yazı

Atatürk’ün 1923’te Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak başlattığı yenilik hareketleri hız kesmeden devam etmiş, bu yenilik hareketleri sonucunda Türk milleti çağda
Yazının devamı...

Atatürk isimli 3 kıtalık 10 Kasım şiiri

Birkan Soylu’nun yazdığı Atatürk adlı 10 Kasım şiiri. 3 kıtalık 10 Kasım şiirleri. 10 Kasım’ı anlatan ‘Atatürk’ isimli 3 kıtalık şiir.

Üç kıtalık kısa 10 Kasım ile ilgili şiir. 3 kıtalık 10 Kasım hakkında kafiyeli bir şiir.

Atatürk

Düşmanların elinden,
Sen kurtardın vatanı.
En yükseklere diktin,
Şanlı Türk bayrağını.

Adını ve şanını,
Bütün dünya biliyor.
Masum olan milletler,
Hep izinden gidiyor.
Yazının devamı...

Yeni Örnek Kısa ve Uzun 10 Kasım Mesajları

Kısa örnek 10 Kasım mesajları hakkında yazılar.

Her sene 10 Kasım günü yayınlanan 10 Kasım mesajları.

Atatürk için kaleme alınmış yeni örnek 10 Kasım mesajları.

10 Kasım Hakkında En Yeni Kısa Örnek Mesajlar

Her 10 Kasım’ın ruhumuzda oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, taşıdığı anlam bakımından, 10 Kasım’lar Atatürk’ün fikir ve düşüncelerinin en iyi şekilde anlaşılarak uygulamaya konulması gereken günler olarak
Yazının devamı...

3 kıtalık 10 kasım konulu şiir.Atatürk’ün ölümü ile ilgili bir şiir. 10 Kasım 1938 isimli şiir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 de vefat etmesi üzerine Türk milletinin duyduğu büyük üzüntüyü anlatan “10 Kasım 1938” adlı şiir. On Kasım Bin Dokuz yüz Otuz sekiz.

10 Kasım 1938

Bugün 10 Kasım 1938,
Olmadı milletim hiç bu kadar çaresiz.
Sonsuzluğa yollarken Büyük Önder’i,
Milletçe ağlıyoruz derinden ve sessiz.

Bugün 10 Kasım 1938,
Tarihin
Yazının devamı...

5 kıtalık 10 Kasım şiiri. Beş kıtalık 10 Kasım ile ilgili şiir. 5 kıtalık Büyük Atatürk’e isimli şiir. Her 10 Kasım günü okunabilecek en güzel şiirlerden birisi. Büyük Atatürk’e adlı şiir.

Büyük Atatürk’e

Binerken rıhtımdan, Bandırma vapuruna,
Tek düşüncendi senin; “Vatan, Millet, Sakarya”.

Çakmak gibi gözlerin, dalarken ufuklara,
İlaç olacaktın milletin, kanayan yarasına.

Yarın çok geç olurdu, durma nedir bilmedin,
Erzurum’dan Sivas’a, yıldırım gibi g
Yazının devamı...

Anlam bakımından son derece güzel bir şiir, 10 Kasım Yağmurları şiiri. 10 Kasım günü okunacak olan şiir. İki kıta 10 Kasım Yağmurları şiiri. En çok okunan ve beğenilen çocuk şiirleri arasında olan 10 Kasım Yağmurları adlı şiir. 10 Kasım hüznünü en iyi biçimde ifade eden bir on kasım şiiri.

10 Kasım Yağmurları

Hep ağlamaklı olurum,
Sonbahar sabahları.
Gözyaşlarıma karışır,
10 Kasım yağmurları.

Kaygısızca bekliyoruz,
En güzel yarınları.
Seni bize hatırlatı
Yazının devamı...

10 Kasım ile ilgili müdür konuşması metni, Atatürk ve 10 Kasım ile ilgili müdür konuşması yazısı. 10 Kasım kısa müdür konuşması örneği. 10 Kasımla ilgili kısa müdür konuşma metni. Örnek 10 Kasım konuşması, 10 kasım müdür konuşması için yeni örnek yazı. Yeni 10 Kasım metin yazısı. Atatürk ve 10 Kasım ile ilgili en güzel müdür konuşması. 10 Kasım ve Atatürk konulu konuşma metni.

10 Kasım günü için yeni müdür konuşması. 

Değerli misafirler, kıymetli mesai arkadaşlarım ve se
Yazının devamı...

Günümüz şairlerinden Nurgül Durak’a ait “Özlemi Kalbimde” isimli bir 10 Kasım şiiri.

Atatürk’e duyulan özlemi dile getiren şiir. 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliklerinde okunabilecek 2 kıtalık harika bir şiir. Çocuklar için 10 kasım şiiri. Özlemi Kalbimde adlı kısa şiir. Atatürk için yazılmış kısa çocuk şiiri.

Özlemi Kalbimde

Her 10 Kasım sabahı
Bir burukluk içimde,
Büyük önderimizi anarım
Hep özlemi kalbimde.

Sanki bin asır olmuş
Atamı kaybedeli,Yazının devamı...

Veda şiiri. Atatürk’e yazılan Veda şiiri. 10 Kasım ile ilgili Veda adlı şiir. Nurgül Durak “Veda şiiri”. Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata veda edişini ve Türk milletinin duyduğu üzüntüyü anlatan 10 Kasım şiiri. Yeni kısa 10 Kasım şiirleri arasında bulunan VEDA isimli şiir. 10 Kasım için 2 kıtalık şiir.

VEDA

Mevsim Sonbahar,
Aylardan Kasım.
Buz gibi havada benim içimde bir yangın,
Gidiyor benim en büyük kahramanım.

Kapandı masmavi gözleri açılmamak üzere,

Yazının devamı...

Şair Nurgül Durak’ın yazdığı ‘Elimizde Çiçekler’ adlı şiir. 10 Kasım için kaleme alınmış bir şiir. Elimizde Çiçekler şiiri. Atatürk Haftası ile ilgili 4 kıtalık şiir. 10 Kasım günü ve törenlerde yaşananları anlatan en güzel şiirlerden biri.

Elimizde Çiçekler

Her 10 Kasım sabahı,
Elimizde çiçekler,
Anıtkabire koşarız,
Atamız bizi bekler.

Binlerce insan gelir,
Ellerinde bayraklar,
Haykırır hep bir ağızdan,
Vatan sana minnettar.

Askerlerin başınd
Yazının devamı...

Çok Kısa 10 Kasım Şiirleri

10 Kasım’da yapılacak olan törenlerde okunmak üzere yazılmış örnek çok kısa 10 kasım şiirleri. Türk gençliğinin Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıkmasını ve verdiği sözü anlatan Atatürk’ün Huzurunda isimli kısa on kasım şiiri. Çok kısa on Kasım şiirleri arasında bulunan 2 kıtalık Atatürk’ün Huzurunda şiiri.

Atatürk’ün Huzurunda

10 Kasım bir hüzün,
Matem günü olsa da,
Çalışmaya söz veririz,
Atatürk’ün huzurunda.

10 Kasım bir
Yazının devamı...

Atatürk Haftası hangi tarihler arasındadır

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, doktorların gösterdiği bütün çabalara rağmen, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamamış, 10 Kasım 1938 Perşembe günü saat 09.05’te İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda hayatını kaybetmiştir. Büyük Önder aramızdan ayrılmış olmasına karşın, kurduğu Cumhuriyet ve yapmış olduğu yenilikler ile Türk milletinin kalbinde sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir. İşte bu yüzden Atatürk, her yıl 10 Kasım günü anm
Yazının devamı...

Atatürk ve 10 Kasım yazısı

Henüz 38 yaşına basmış bulunan ve dünyanın Çanakkale’de kahraman Kurmay Subay olarak tanıdığı Mustafa Kemal Paşa, İşgalci kuvvetlerin Türk milletine yapmış olduğu zulme daha fazla dayanamadı. İlk olarak 19 Mayıs günü Samsun’a çıkarak Anadolu ile kucaklaştı. Düşüncesi, duygusu, hayali ve bilgisi ile gerçek bir lider olduğunu gösteren Mustafa Kemal Paşa, Amasya Genelgesi ile, hem halkına hem de emperyalist güçlere nasıl baktığının mesajını verdi. Bu genelge, m
Yazının devamı...

2012 yılı 10 Kasım törenleri nasıl yapılacak?

2012 yılı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı belli oldu. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yazılı olarak bildirildi.

2012 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

a) 10 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 09.05`te tüm illerde kamu kurum ve kuruluşları bayraklarını güneşin batışına dek yarıya indirecekler, saat 09:05-09:07 arasında sirenler çalınacaktır.

b) 10 Kasım Atatürk`ü Anma programında Mülki İdare Amiri, Garnizon Komutanı ve
Yazının devamı...

Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım günü yapılacak olan bayrak töreni hakkında detaylı bilgi. Bayrak törenleri yönergesine göre 10 Kasım bayrak töreni.

10 Kasım’da bayrak töreni nasıl yapılır? 10 Kasım günü bayrak töreni nasıl olur?

10 Kasım’da yapılacak bayrak töreni ile ilgili yönerge maddesi.

MADDE 9

(1) Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği 10 Kasım günü yapılacak törende Bayrağı yarıya indirecek öğrenci ile direğin sağ ve solun
Yazının devamı...

10 Kasım Atatürk haftası ile ilgili yazı

Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanı ve yurdumuzun kurtarıcısı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938’de saat dokuzu beş geçe hayata gözlerini yumdu. Atatürk’ün ölümü bütün yurtta üzüntüyle karşılandı. O tarihten beri her yıl 10 Kasım günü geldiğinde Atatürk Haftası etkinlikleri düzenlenir.

Atatürk bütün yurtta “10 kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası” etkinlikleri ile anılır. Ölüm anı olan saat 09.05’te siren sesi ile
Yazının devamı...

10 Kasım tören konuşması. 10 Kasım 2012 Atatürk’ü Anma Töreni Konuşması. Örnek 10 kasım tören konuşması.

Değerli konuklar,

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün …. yıl dönümünde, O’nun manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum.

Toplumlar, tarihlerine yön veren ve geleceklerini aydınlatan liderlerini hiçbir zaman unutmazlar. Atatürk’te Türk tarihine yön vermiş, Türk millet
Yazının devamı...

Örnek 10 Kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma metni. 10 kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma.

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının .... yılı.

Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. O’nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsurlar Atatürk’ün “En büyük es
Yazının devamı...

Kısa 10 Kasım Yazıları

Atatürk Gönlümüzde…

Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşi bulunmaz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yumduğunda 57 yaşındaydı. Ömrünün büyük kısmını sıkıntılar ve savaşlar içerisinde geçiren Büyük Önder, yaşamını Türk milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz bir liderdir.

Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyd
Yazının devamı...

10 Kasım Açılış Konuşması. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Açış Konuşması. 10 Kasım açılış konuşmaları.

Örnek 10 Kasım Açılış Konuşması

Bıraktığı ölümsüz eserlerin varisi olmakla daima gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediye intikalinin …. yılında onu her zamankinden daha iyi anlamak ve hatırlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Değerli konuklar;

Tarih ancak onu dikkatle ve ş
Yazının devamı...

Genellikle 10 Kasım’da söylenen Atatürk Ölmedi adlı şarkının sözleri. Atatürk için yazılmış olan Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor diye başlayan şarkının sözleri.

“Atatürk Ölmedi” şarkısının sözleri

Atatürk Ölmedi

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor.
Uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor.
Her gücü o aşıyor.

Türklüğe güç veren devrimler senin.
Yurduma çizdiğin aydın yol senin.
Gençlik senin, sen gençliğinsin.
Ölmedin ölmezsin, ölme
Yazının devamı...

Ülkemizin kurtarıcısı ve cumhuriyetin kurucusu olan Atatürk, her yıl 10 Kasım’da çeşitli etkinliklerle anılmakta, onun yokluğu en derinden bir kez daha hissedilmektedir. Atatürk bütün 10 Kasım’lar da en iyi şekilde anılmakta, fikir ve düşünceleri genç nesillere aktarılmak suretiyle, Cumhuriyetin sağlam olan temelleri çok daha sağlam bir hale getirilmektedir.

10 Kasım ile ilgili kompozisyon

Senin izindeyiz…

Biz Türk gençliği Ata’mızın yokluğuna her 10 K
Yazının devamı...

10 Kasım Mesajları. Atatürk’ün ölüm yıldönümü için yazılmış 10 Kasım mesajları. Atatürk ile ilgili 10 Kasım mesajları.

Kısa ve uzun olarak hazırlanmış 10 kasım örnek mesajlar.

En Yeni 10 Kasım mesajları

Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.

10 Kasım Mesaj


Yazının devamı...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk, her yıl 10 Kasım’da törenlerle anılmakta, 10 Kasım münasebetiyle bir çok etkinlikler düzenlenmektedir.

Atatürk Haftası olarak kabul edilen 10-16 Kasım’da düzenlenen etkinliklerde, Atatürk’ün hayatı, Cumhuriyet’in nasıl ilan edildiği, ilke ve devrimleri bütün yönleriyle anlatılmaktadır.

Hafta boyunca devam eden Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında; ilk olarak Bayraklar yarıya indirilmekte, Anıtkabir ziyaretleri gerçekleşti
Yazının devamı...

10 Kasım ile ilgili Oratoryolar.

İki ayrı 10 Kasım Oratoryosu.

10 Kasım Oratoryoları;

1- 10 Kasım Oratoryosu: Uykusuz Geceler

Erkek:
Birinci Dünya savaşı bulmuştu sonunu,
Şaşırmıştı Avrupa kendi yolunu.

Kız:
Fakat tanımıyordu Türk’ün oğlunu.
Donanmayla İzmir’e geldiği zaman,

Koro:
Gözünü kırpmadı plan yaptı Ata’m.

Erkek:
Düşman olmaz hayal kuruyor,
Anadolu’mu paylaşmak istiyordu.

Kız:
Türk
Yazının devamı...

Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası