Sponsorlu Bağlantılar

Kısaca 30 Ağustos Zaferinin Önemi

Mondros Mütarekesi’yle başlatılan ve Sevr Antlaşması’yla gerçekleştirildiği zannedilen Türk milletini Anadolu topraklarından çıkarmak ve tarihten silmek isteyen korkunç ve hain zihniyete karşı, milletimizin maddi ve manevi bütün güç kaynaklarını seferber ederek kazandığı bu büyük zaferler Atatürk’ün ifadesi ile tek bir amaca yönelikti: “Kayıtsız şartsız bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak!”

Atatürk diyor ki: “Hiç bir zafer gaye değildir. Zaf
Yazının devamı...

Kısa 30 Ağustos şiirleri. 30 Ağustos ile ilgili kısa şiir. 30 Ağustos zafer bayramı hakkında kısa şiirler. Atatürk ve 30 Ağustos zafer bayramını anlatan 2 kıtalık şiirler. 2 kıta 30 ağustos şiiri.

Şanlı Atatürk’e

Yurdumuz işgal atında inim inim inlerken,
Korkaklar vatanı bir bir terk ederken,
“Vatansız yaşamı ben neyleyim” diyen,
Cepheden cepheye koşan şanlı Türk sensin!

Serdin kör denilen talihi yerden yere,
Bir eşin yoktur senin civanlıkt
Yazının devamı...

30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yazılar

30 Ağustos yazıları. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yazı şiir ve mesajlar. 30 Ağustos kısa ve uzun yazıları. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili tüm yazılar.

Türk tarihine altın harflerle yazılmış olan 30 Ağustos Zaferi, Türk milleti için son derece önemli bir zaferdir. Başkomutan Mustafa Kemal’in bizzat yönettiği meydan muharebesi sonucunda, düşman vatan topraklarından tamamen atılmış, bu sayede düşman işgaline nihayet bir son
Yazının devamı...

Zafer Bayramı Kutlama Mesajları.

Örnek Kutlama Mesajları.

30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili örnek kutlama mesajları.

30 Ağustos Zaferi yıl dönümlerinde yayınlanabilecek örnek kutlama mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren  Kurtuluş Savaşı, Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı
Yazının devamı...

Pakistan Devlet Başkanı M. Ali Cinnah’ın 30 Ağustos Zaferi sonrası 11.09.1922’de Londra’da söyledikleri:

“Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki, kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar.”

Hindistan Devlet Başkanı Mahatma Ghandi’nin 08.09.1922’de düzenlediği basın toplant
Yazının devamı...

Atatürk’ün 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer’in 2. yıldönümünde 1924 yılında Dumlupınar’da yaptığı konuşmadan alıntı paragraflar:

“Bilmeyen kalmamıştır ki: Ulusumuz, egemenliğini eline aldığı gün, en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında idi. Bütün güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış, pek acıklı bir durumda idi. Bütün bunları hiçe sayarak varlığını ve bağımsızlığını kurtarmaya karar verdi. Bu kararını başarı
Yazının devamı...

30 Ağustos Bayramında okunabilecek en seçme şiirler.

En güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı şiirleri.

Otuz Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü ile ilgili şiirler.

30 Ağustos şiirleri sayfası.

30 Ağustos Şiirleri

Kahramanlık

Kahramanlık: Ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık: Saldırıp bir daha dönmemektir.

Sızlasa
Yazının devamı...

Sayın Kaymakamım, Garnizon Komutanım, Belediye Başkanım, Değerli ..............’liler

Bugün burada 30 Ağustos Zafer Bayramının …. yıldönümünü onur ve kıvanç içerisinde kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız.

Sözlerime başlamadan evvel, bizlerin bu günlere gelmesini sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahraman Mehmetçiklerimize ve aziz milletimize en derin şükranlarımı sunar, sizleri en kalbi duygularımla selamlarım.

Birinci Dünya Savaşı sonunda
Yazının devamı...

30 Ağustos Zafer Bayramının Anlam ve Önemi

Birinci Dünya Savaşı sonunda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında 30 Ekim 1918’de imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması, koşulları itibariyle Türk topraklarının tamamen işgalini hedef alıyordu. 10 Ağustos 1920’de yine Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında imzalanan Sevr Antlaşması da Türk milletinin yok sayılmasına neden olan çok ağır koşullar içeriyordu. Türk milleti bu antlaşma hükümlerini hiçbir zaman kabul etmediğini, At
Yazının devamı...

Yapılacak büyük bir taarruzla düşman yurttan tamamen atılmalıydı. 1922 yılının Ağustos ayına kadar taarruz hazırlıkları tamamlanmış, yeni silahlar alınmıştı. Ordu hazır hale getirilmiş, Gazi Mustafa Kemal Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922’de Türk Ordusu düşmana saldırmıştı. Bütün mevziler hızla ele geçirilirken 30 Ağustos günü düşman tam bir çember içine alınmış, esir alınanlar arasında Yunan Başkomutanı Trikopis’te vardı.

Bu savaş, Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için ‘Başkomu
Yazının devamı...

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin büyük bir coşku içerisinde kutladığı ulusal bayramlarından birisidir...

19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla, kurtuluş mücadelesine başlayan Türk milleti, Atatürk’ün önderliğinde düşmanı yurttan kovmanın ve asırlardır bağımsız olarak yaşadığı topraklarda yine bağımsız olarak yaşayabilmenin azmi içerisindeydi.

Amasya Genelgesi’nin yayınlanmasının ardından yapılan Erzurum ve Sivas Kongreleri ile Anadolu bir tek vücut olmaya ba
Yazının devamı...

30 Ağustos Zafer Bayramı, bütün yurtta büyük bir coşku içerisinde törenlerle kutlanır. Tören alanları Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile donatılır.

Devlet erkanı ve bir çok vatandaş tarafından Ankara’da Anıtkabir ziyaret edilir. Atatürk Mozolesi’ne çelenk sunularak saygı duruşunda bulunulur ve İstiklal Marşı okunur. Anıtkabir Defteri imzalanır.

Yine yurdun tüm illerinde Atatürk Anıtlarına çelenkler konularak törene katılanlarca Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşund
Yazının devamı...

Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası