Sponsorlu Bağlantılar

3 Kıtalık Öğretmenler Günü Şiirleri

3 kıtalık öğretmenler günü şiirleri. 24 Kasım’da okunabilecek güzel bir öğretmen şiiri. Benim Öğretmenim adlı 3 kıta şiir. Eğitim ve öğretimin en önemli unsurlarından biri olan öğretmenlerimiz için yazılmış 3 kıtalık öğretmenler günü ile ilgili şiir.

Benim Öğretmenim

İlk ders saatinde bile,
Yüzünde güller açıyor,
Bütün enerjisiyle,
Bilgisini aktarıyor.

Öğrenmemiz gereken,
Her şeyi öğretiyor,
Yapmamız gerekenleri,
Bi
Yazının devamı...

Öğretmenler Günü Şiirleri ve Yazıları

24 Kasım ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. O gün yurdun birçok yerinde törenler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Düzenlenen bütün törenlerde günün anlam ve önemi konulu konuşmalar yapılmakta, Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen eğitim alanında yapılan inkılâplardan bahsedilmektedir. Yine bu günde, eğitimin önemi ve bu eğitimi veren öğretmenlerin değeri bir kez daha dile getirilmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde özellikle
Yazının devamı...

Öğretmenim şiiri 4 kıtalık. En çok beğenilen 4 kıtalık öğretmenim şiiri. 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili 4 kıtalık şiir. En güzel dört kıta öğretmenler günü şiirleri arasında olan ÖĞRETMENİM şiiri. Yeni öğretmenim şiiri 4 kıtalık.

Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar esenlikler dileriz…

Öğretmenim

Harfleri tanımayı,
Hecelere ayırmayı,
Okumayı yazmayı,
Sen öğrettin öğretmenim.

Tertibi ve düzeni,
Güzel söz söylemeyi,
Herkesi çok sevme
Yazının devamı...

Dünyada en çok değer verdiğimiz insanlar arasında bulunan öğretmenlerimiz için yazılan 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirlerini öğretmenler gününde okuyalım onlara verdiğimiz değerin büyüklüğünü bir kez daha ispatlayalım. 2 yada kaç kıta olursa olsun içeriğinde öğretmen sevgisi bulunan tüm şiirleri coşkuyla okuyalım.

2 kıtalık öğretmenler günü şiiri. 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili iki kıta “Öğretmenim” şiiri. Ezberlemesi en kolay öğretmenler günü şiiri.

Öğretmenim

Bi
Yazının devamı...

Öğretmenler Günü Konuşması. 24 Kasım Öğretmenler Günü Konuşması.

Bugün burada 24 Kasım Öğretmenler Günü için toplanmış bulunmaktayız. Elbetteki öğretmenin değeri böylesine kısa bir zaman diliminde anlatılabilecek bir konu değildir. Ancak yinede insanlık tarihinin en anlamlı mesleği olan öğretmenlik mesleği ve bu mesleğin fedakar fertleri olan öğretmenlerimiz hakkında kısa da olsa bir şeyler söylemeye gayret edeceğim.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım,

Hepiniz çok iyi biliy
Yazının devamı...

Öğretmenler Günü’nün Tarihçesi

Türkler tarihin çok eski dönemlerinden itibaren kendi yazı sistemini kullanmışlardır. Göktürk ve Uygur yazısı denilen bu yazılar Türklerin buluşudur. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı dünyanın değişik bölgelerine yayılan Türkler, bu yazılarını yerleşmiş oldukları yerlere taşıyamamışlar, bulundukları yerlerdeki alfabeleri benimsemişlerdir.

8. Yüzyıldan itibaren İslâmiyeti kabul eden Türkler, Uygur alfabesini bırakarak Arap alfabesini kullanmaya baş
Yazının devamı...

Öğretmen kimdir? Öğretmen kime denir?

Öğretmen, eğitim kurumlarında çocukların, gençlerin eğitim öğretimlerinde rehberlik eden kimsedir. Kısaca bir başka deyişle, öğretme işini görev edinen kişiye öğretmen denir.

Eğitim ve öğretimin uygulayıcısı olan öğretmenlerin bizim toplumumuzda olduğu gibi diğer toplumlarda da saygın ve önemli bir yeri vardır. Çünkü toplumların gelişip ilerlemesinde öğretmenlerin rolü oldukça büyüktür. Öğretmenler okul çağına gelen öğrencilere çağın elver
Yazının devamı...

Öğretmenler Günü ile ilgili öykü. 24 Kasım öğretmenler günü öykü.

En Büyük Öğretmen Kimdir?

Günlerden 24 Kasım’dı. O gün derste “Öğretmenler Günü’nü işliyorduk. Bir ara öğretmenimiz bize şu soruyu sordu:

-En büyük öğretmen kimdir?

O anda bir çok parmak havaya kalktı. Öğretmen, Nihal’e söz verdi. Nihal:

-Bana göre en büyük öğretmen 5/C sınıfının öğretmenidir. Çünkü en yaşlı öğretmen odur, dedi.

Hepimiz gülüştük. Öğretmenimiz ikin
Yazının devamı...

Kısa Öğretmenler Günü Şiirleri

24 Kasım’da kutladığımız Öğretmenler Günü ile ilgili kısa şiirler.

Sevgili Öğretmenim

İlk harfi ilk heceyi,
Defteri süslemeyi,
Öğrettin bilmeceyi,
Sevgili öğretmenim.

Vatanımı sevmeyi,
Al bayrağın rengini,
Öğrettin değerini,
Sevgili öğretmenim.

Birkan Soylu
kısa öğretmenler günü şiirleri

İki kıtalık Canım Öğretmenim şiiri. 2 kıta halinde yazılmış kısa öğretmenler günü şiirleri.
Yazının devamı...

Ülkemizde okulların açıldığı tarihte kutlanan İlköğretim Haftası ile ilgili 4 kıtalık şiir. İlköğretim Haftası ile ilgili şiir. Rahmi Ercan’a ait “ilköğretim haftası” adlı şiir.

İlköğretim Haftasında

Okullar güneş gibi,
Bizleri aydınlatır.
Vatan nedir, millet nedir,
Öğretmenler anlatır.

Hergün yeni yeni
Bilgiler öğreniriz.
Böylece çok güçlenir,
Durmadan seviniriz.

İlkokullar ilk adım,
Okuyup yükselmede.
Yol gösterir, yön verir,
Güçlük
Yazının devamı...

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon. Öğretmenler günü kompozisyonu. Kısa öğretmenler günü kompozisyon örneği. 24 Kasım öğretmenler günüyle ilgili kısa kompozisyon.

Yüreğinizdeki Sevgiden Bir Parça Kopardık.

Dünyaya geldiğimi hatırlamıyorum ama, ilkokula başladığım günden beri hissettiğim sıcaklığınızı eminim hiçbir zaman unutmayacağım. Önce şefkat dolusu bakışlarınız, sonra ara sıra sevgiyle kucaklamanız… Bizim aileden biri gibi gelmiştiniz bana. Söyleyin öğretmen
Yazının devamı...

Öğretmenler Günü Neden 24 Kasımda Kutlanır. Öğretmenler gününün 24 Kasımda kutlanmasının nedeni nedir?

Yeni Türk Devleti’nin önemli sorunlarından biri de eğitim konusuydu. Okuyup yazmayı kolaylaştırmak ve yaymak, çağdaş öğretim ve eğitimin gerçekleşmesini sağlamak gerekiyordu. Bunun içinde yeni bir alfabe arayışına girilmişti. Maarif Vekaleti (Milli Eğitim Bakanlığı) 1927’de Mustafa Kemal’in emriyle, alfabe sorununa ilişkin araştırma yapmaya başladı. Önce yüksek okullarda fizik, kimya
Yazının devamı...

Öğretmenler günü ile ilgili güzel sözler. 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili en güzel sözler.

Öğretmenler günü ile ilgili en güzel sözleri özet olarak sizlerin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir ülkenin geleceği öğretmenlerin yetiştireceği insanların elindedir. İşte bu yüzden bütün öğretmenler, geleceği aydınlatan kandiller gibidirler. Birkan Soylu (Öğretmenler günü ile ilgili sözler)

Bir çocuğu layıkıyla eğitmek, bir çınarı büyütmekten daha zordur. Birka
Yazının devamı...

Öğretmenler Gününün Amacı Nedir?

Ülkemizde her yıl 24 Kasım’da kutlanmakta olan Öğretmenler Günü son derece önemli bir gündür. Öğretmenlerin eğitim ve öğretime olan büyük katkılarının dile getirildiği bu günde, bir çok etkinlikler düzenlenmekte, öğretmenlik mesleğinin kutsallığı dile getirilmektedir.

Maddeler Halinde Öğretmenler Gününün Amacı;

1-Bütün öğretmenlerin Atatürk inkılâp ve ilkeleri ile Atatürk’ün eğitim ve öğretime ilişkin düşünce ve idealleri doğrultusunda
Yazının devamı...

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili kısa yazı

Ülkemizde kutladığımız önemli günlerden biri de Öğretmenler Günü’dür.

Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. Onların yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimiz, bizler içinde son derece önemli ve değerli insanlardır.
Yazının devamı...

Ömrünü vatanına ve milletine faydalı bir nesil yetiştirmekle geçiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Her yıl 24 Kasım’da kutladığımız öğretmenler günü için yazılmış “Canım Öğretmenim” adlı şiir.

Canım Öğretmenim

Bilmezdim okuttun dönmez dilimi,
Yazar eyledin sen tutmaz elimi
Bize mi adadın öğretmenim kendini,
Canım öğretmenim ilimden bir gömleksin.

Koruyup gözetip sakındın gözünde,
İçime sevgi dolduran gülen yü
Yazının devamı...

Bizleri sevgiyle kucaklayarak hayatımız boyunca faydalı olacak her şeyi öğreten bütün öğretmenlerimizi şükranla anıyoruz. Her yaştan çocuğun öğretmeni hakkındaki duygu ve düşüncelerine tercüman olabilecek özellikteki Sevgili Öğretmenim şiirini beğenerek okuyacaksınız.

“Sevgili Öğretmenim” adlı şiir

Sevgili Öğretmenim

Sevgisinin sonu yok,
Kalbinin şefkati çok,
Gönlü büyük, gözü tok,
Sevgili öğretmenim.

Bilgisi ışık saçar,
Sözleri gön
Yazının devamı...

24 Kasım öğretmenler günü kompozisyonları, canım öğretmenim kompozisyonu, öğretmenler günüyle ilgili en güzel kompozisyon, öğretmenler günü ile ilgili örnek kompozisyon.

Canım Öğretmenim

Bugün her zamankinden çok daha heyecanlıyım. Bugün her günümden çok daha farklı. Kalbim yerinden çıkacak gibi sanki… Neden mi?

Bugün sabah erkenden gidip çiçekçiden aldığım kırmızı gülleri dünyada en çok sevdiğim kişilerden birine vereceğimde ondan.

Onun o güler yüzlü halini öy
Yazının devamı...

Yurdun başöğretmeni olan Atatürk, öğretmenlere büyük önem vermiş, öğretmenlik mesleğinin bir ülkenin geleceğini şekillendirmede ki etkisini bir çok kez dile getirerek, 1924’teki Muallimler Birliği Kongresi’nde şöyle demiştir: “Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbileri, sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.”

Atatürk’ün öğretmene verdiği önem ile ilg
Yazının devamı...

Öğretmenler günü için en güzel kutlama mesajları.

En güzel ve en anlamlı öğretmenler günü kutlama mesajları.

Öğretmenler Günü Mesajları

“Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu, başarılarınız daim olsun.”

“Öğretmenler, dünyanın her yerinde, insan topluluğunun en fedakar ve en değerli varlığıdır.”

“Öğretmen, eserlerinin üzerine imzasını atmayan tek sanatkardır.”

“Canım öğretm
Yazının devamı...

24 Kasım Öğretmenler Gününün Anlam ve Önemi

Çocuk, her yaşta doğası gereği öğrenme çabası ile büyür. Ailede başlayan eğitim süreci okul çağına gelindiğinde öğretmenler ile devam eder. Okul çağına gelen her çocuk yinede yardıma muhtaç bir haldedir. Öğretmenler çocukların aileden uzak olarak bulunduğu okul zamanlarında onların en büyük yardımcısı durumundadırlar. Sadece okuma yazma öğretmekle görevli oldukları halde, yinede büyük bir özveri ile onların her türlü sorunları ile yakından i
Yazının devamı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı (Yeni)

Atatürk Lisesi ……../…….. Eğitim/Öğretim Yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı.

Ne güzelde parlarsın bütün sabahlarda
Tıpkı bir yıldız gibisin sen okulumuzda
Atatürk’ün istediği asil duruşunla,
Türk milletine layıksın, sen öğretmenim.

Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim ve Sevgili arkadaşlar,

Bugün, Büyük Önder Atatürk’e 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmeni unvanının verildiği gün o
Yazının devamı...

Atatürk’ün Türk milletinin geleceğini emanet ettiği öğretmenlerimize hitaben yazılmış en güzel öğretmenler günü şiirleri.

24 Kasım Öğretmenler Günü Şiirleri.

Öğretmenim

Ne güzelde parlarsın bütün sabahlarda
Tıpkı bir yıldız gibisin sen okulumuzda
Atatürk’ün istediği asil duruşunla,
Türk milletine layıksın, sen öğretmenim.

Sana emanet edilmiş bizim geleceğimiz
Sen oldun bayrağı, vatanı sevdirenimiz
Atatürk’ün izinde, koşar yüreğin
Yazının devamı...

Kısa öğretmen şiiri, öğretmenler günü için üç kıta kısa bir öğretmen şiiri. 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ile ilgili “Öğretmenim” adlı kısa öğretmen şiiri.

Öğretmenim

Anaokulunda hissettim
Senin ilk sıcaklığını,
Hiç unutmayacağım
Şefkatle sarılışını.

İlkokulda başladım
Seni daha iyi tanımaya,
Senin sayende geçtim
Okuyup yazmaya.

Hiç unutmayacağım
Verdiğin emekleri,
Kabul et kalbimdeki
En güzel çiçekleri.

Birkan Soylu-Ankara
Kıs
Yazının devamı...

Öğretmenime...

Yalnız dersleri değil,
Hayatı öğrettin bize,
Her canlıyı sever olduk,
Öğretmenim sayende.

Kutlu olsun bayramın,
Seni tebrik ederiz,
Her 24 Kasım gelince,
Seni daha çok özleriz.

Birkan Soylu-Ankara
Öğretmenler günü ile ilgili şiir
23 Austos 2009

Öğretmenler günü için yazılmış “Öğretmenime” adlı şiir.

Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası