Cumhuriyet Bayramında Neler Yapılır

Cumhuriyet Bayramı’nda Neler Yapılır?

Her yıl 29 Ekim’de kutlanan Cumhuriyet Bayramı’nda çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Ülkemizde olduğu gibi, dış temsilciliklerimizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde törenler düzenlenmekte, resepsiyonlar verilmektedir.

29 Ekim sabahı Başkent Ankara’da Anıtkabir’de yapılan devlet töreninin ardından, halk tarafından da Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilmekte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk saygıyla anılmaktadır. Daha sonra TBMM binasına geçen devlet erkanı törene burada devam etmektedir.

Geçit törenleri Cumhuriyet Bayramı’nın olmazsa olmazları arasındadır.

Tören alanları Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatılarak milli birlik ve beraberliğimiz en güzel şekilde ifade edilmektedir. Törenlerde yapılan gösteriler her yaştan insanın büyük ilgisini çekmektedir.

Cumhuriyet Bayramı’nda “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu şiirler okunmakta, daha önceden yapılan kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenler organizasyonları tertip eden kurum yada okullarca çeşitli hediyelerle ödüllendirilmektedir.

Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili resim ve fotoğraf sergileri açılmakta, sinevizyon gösterileri sunulmaktadır. Bütün kutlamalarda 10. Yıl Marşı ve Cumhuriyet konulu marşlar çalınmakta Cumhuriyet Bayramı coşku içerisinde kutlanmaktadır.

Etiketler: cumhuriyet bayramında neler yapılır, 29 ekim cumhuriyet bayramında neler yapılır, bayram etkinlikler
Eklenme: 11.09.2011
Okunma: 18364

Yorumlar

bengü - 13 Ekim 2012, Cumartesi 23:51
29 ekim de ne yapılabilir acaba demeyin yukarıdaki yazıya bakın
fikri - 9 Ekim 2012, Salı 22:31
29 ekim cumhuriyet bayramında yapılan etkinlikler hakkında bilgi edindik

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası