Sevgili Öğretmenim Şiiri

Bizleri sevgiyle kucaklayarak hayatımız boyunca faydalı olacak her şeyi öğreten bütün öğretmenlerimizi şükranla anıyoruz. Her yaştan çocuğun öğretmeni hakkındaki duygu ve düşüncelerine tercüman olabilecek özellikteki Sevgili Öğretmenim şiirini beğenerek okuyacaksınız.

“Sevgili Öğretmenim” adlı şiir

Sevgili Öğretmenim

Sevgisinin sonu yok,
Kalbinin şefkati çok,
Gönlü büyük, gözü tok,
Sevgili öğretmenim.

Bilgisi ışık saçar,
Sözleri gönül açar,
Ruhum sevinçten uçar,
Sevgili öğretmenim.

Bekliyoruz yolunu,
Sardık sağla solunu,
Uzat bize kolunu
Sevgili öğretmenim.

Toplandık dizi, dizi,
Sev, okşa hepimizi,
Sensin okutan bizi,
Sevgili öğretmenim.

Doğru yol gösterirsin,
Okutur, eğitirsin,
Bize bilgi verirsin,
Sevgili öğretmenim.

Seni candan severiz,
Saygı duyar överiz,
Ellerinden öperiz,
Sevgili öğretmenim.

Ali Osman ATAK

Etiketler: sevgili öğretmenim şiiri, sevgili öğretmenim adlı şiir, sevgili öğretmenim şiir, sevgili öğretmenim,
Eklenme: 22.11.2011
Okunma: 5355

Yorumlar

Gülümser - 17 Kasım 2013, Pazar 13:05
Benim sevgili öğretmenim şiiri bütün öğretmenlerimize hediye olsun. Çünkü öğretmenler çocukların eğitimi için bütün güçleriyle çalışmaktadır.
Pembe - 2 Haziran 2012, Cumartesi 00:22
Öğretmenler günü şiirler ile gayet güzel kutlanıyor. Bizler öğretmenlerimize büyük değer veren kişiler olarak tüm öğretmenlerin bu gününü kutlar hayat boyu mutluluklar dileriz.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası