Atatürk’ün Adana İle İlgili Sözleri

Atatürk’ün Adana ile ilgili sözleri:

“Acı günlere ait olmakla beraber, bu memlekete ait değerli bir hatırayı anmak isterim. Efendiler, bende bu hadiselerin ilk girişim duygusu bu memlekette, bu güzel Adana’da oluşmuştur. Bilirsiniz ki Suriye felâketinden sonra ben Yıldırım Orduları Grubu Komutanlığı’nı almak üzere buraya gelmiştim. O zaman burada bütün memleketin, bütün milletin nasıl bir geleceğe sürüklenmekte olduğunu tamamen görmüştüm. Buna engel olmak için derhal girişimde bulunmuştum. Fakat, o zaman için bu girişimimi sonuca götürmek mümkün olamadı.” 1923 (Taha Toros, Atatürk’ün Adana Seyahatleri, 1939, s.16; Atatürk’ün S.D.II, s.113)

Atatürk`ün Adana ile ilgili söylemiş olduğu sözler, atam.gov.tr adresinden alınarak bilginize sunulmuştur.

Etiketler: atatürk adana sözleri, mustafa kemal atatürkün adana için söyledikleri,
Eklenme: 11.01.2012
Okunma: 5335

Yorumlar

Yağmur Aktaş - 29 Ocak 2012, Pazar 11:26
Adana, bugün bile ülkemizin en güzel yerlerinden biri olmakla beraber, Atatürkün övgü dolu sözlerine layık olmuş, eşsiz güzelliklerle dolu bir vatan toprağıdır. Ülke ekonomisine tarımsal açıdan büyük katkı sağlayan Adana ile ilgili Atatürkün söylediği sözleri beğendim.
sedat - 20 Ocak 2012, Cuma 01:31
demekki atatürk adanayı çok seviyormuş

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası