2012 Yılı İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Büyük İlgi Görecek

2012 Yılı İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmaları Bu Yılda Büyük İlgi Görecek.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 91. yıldönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yılda bir çok il ve ilçede İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmaları düzenlenecek. Yurdun değişik yerlerinde, özellikle bazı kamu kuruluşlarının öncülüğünde düzenlenecek olan yarışmalarda İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere ve en güzel okuyan kişilere bir çok hediyeler verilecek. Genellikle “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” adı altında yapılan yarışmalarda yaşı küçük olan yarışmacıların bu yılda ilgi odağı olması bekleniyor.

Yarışmaların öncesinde İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü hakkında bilgiler verilerek, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yapılıyor. İstiklal Marşı’nın Tarihçesi ve İstiklal Marşı’nın Kabulü hakkında verilen bilgilerin ardından yarışmacılar tek tek coşkulu bir şekilde İstiklal Marşı’nı okuyarak jüri üyelerinden yüksek puan almaya çalışıyorlar. Yarışma sonucunda dereceye girenlere değişik hediyeler veriliyor.

Bir çok kamu kurumu, şimdiden yarışma ön elemelerine başladı bile.

Etiketler: istiklal marşını güzel okuma yarışması, 2012 istiklal marşını en güzel okuma yarışmaları haberi,
Eklenme: 17.02.2012
Okunma: 2821

Yorumlar

Asım - 24 Şubat 2012, Cuma 08:37
Harika bir olay Akifin nesli bu dedirtecek bir etkinlik. İstiklal Marşını güzel okuma yarışması düzenlemek aslımıza dönmek demektir. Çanakkale ruhunu Milli Mücadele ruhunu tekrar yaşamak demektir. Neslimizin buna her zaman ihtiyacı var. Düzenleyenlere teşekkür ederiz.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası