23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını neden dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı neden dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz?

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO)’nun 1979 yılını “Çocuk Yılı” olarak ilan etmesi üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünya çocukları ile birlikte kutlamaya karar vermiş ve aynı yıl kutlamalara 6 ülke katılmıştır. Bundan sonraki yıllarda kutlamalara katılan ülke sayısı giderek artmış, bütün dünya ülkelerinin çocuklarının bayramı haline gelen bu bayram uluslararası bir nitelik kazanmıştır.

23 Nisan’ın özünde yatan bağımsızlık ve kardeşlik duygusu bugün dünya çocuklarını ülkemize getiren en büyük sebeptir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturan ilkelerden olan bağımsızlık ve eşitlik ilkesinin öneminin tüm dünyaya anlatılması ve kardeşlik duygusunun geliştirilmesi amacıyla 23 Nisan ülkemizde bütün dünya çocukları ile birlikte kutlanmaktadır. Tüm dünyaya kardeşlik ve bağımsızlık mesajları veren Türkiye Cumhuriyeti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl başarı ile organize etmekte, tüm dünya çocuklarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizde tüm dünya çocuklarının katılımı ile coşku içerisinde kutlanmakta, okunan şiirlerde barış, kardeşlik ve bağımsızlık mesajları verilmektedir.

23 Nisan’ın ülkemizde tüm dünya çocuklarının katılımı ile kutlanmasının amaçları:

Dünya çocukları arasındaki kardeşlik duygusunu geliştirmek, farklı kültürlerden gelen çocukların birbirlerini tanımalarını sağlamak, bu sayede dünya barışının önemini küçük yaşlarda öğretmektir.

Etiketler: 23 nisanı neden dünya çocukları ile birlikte kutluyoruz,
Eklenme: 24.03.2012
Okunma: 5673

Yorumlar

Arda - 7 Nisan 2015, Salı 12:05
23 nisan çocuk bayramını Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmesinin sebebini bu güzel yazıyı okuyarak daha iyi anladım.
Serdar Günerim - 6 Nisan 2013, Cumartesi 12:53
23 nisan bayramını neden dünya çocukları ile birlikte kutluyoruz, 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının dünya milletlerinden gelen çocuklarla birlikte kutlanmasının nedenleri nelerdir derken bu yazıyı buldum ve mutlu oldum.
emin - 19 Nisan 2012, Perşembe 14:58
23 nisan çocuk bayramını neden dünya çocukları ile paylaşırız derseniz bu yazıyı okuyun çok iyi anlarsınız

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası