Atatürkçülüğün Türk Milletine Sağladığı Faydalar

Atatürkçülüğün Türk Milletine Sağladığı Faydalar

Atatürkçülük, Türk milletinin bugün olduğu gibi gelecek yıllarda da huzur ve refah içerisinde yaşamasını amaçlayarak, devlet yönetiminde aklın ve bilimin esas alınması suretiyle, milli egemenliğin kayıtsız şartsız hakim kılınması fikrini savunmaktadır.

Büyük Önder Atatürk’ün fikirleri ve icraatları sayesinde çağdaş ve modern bir ülke haline gelen Türkiye Cumhuriyeti’ni teknolojik anlamda daha da ileri bir ülke konumuna getirme çabası, Atatürkçülüğün adeta temel düşünce tarzıdır.

Bu düşünceler içerisinde, Atatürk ilkelerini kendisine rehber edinen milletimiz, Atatürk’ün Türk milletine emanet ettiği Cumhuriyet rejimine sımsıkı sahip çıkarak, özgür, bağımsız ve çağdaş bir toplum olarak hayatına devam etmektedir.

Atatürkçü düşünce tarzını benimseyen Türk milleti, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olma yolunda hızla ilerlemekte, bu çabalarının sonucunda dünyanın gıpta ile izlediği bir devlet modeli olarak ortaya çıkmaktadır.

Modern Türkiye Cumhuriyeti, Atatürkçülük sayesinde gelişmiş, gelişmeye aç olan ülkelere çağdaş ve modern bir ülke olarak örnek teşkil etmiştir. Bağımsızlığa özlem duyan bir çok ülke, Atatürkçülüğün esaslarını uygulamakla özgürlüğüne kavuşmuş, böylelikle Türk milletinin dünya üzerinde saygınlığı artmıştır.

Etiketler: atatürkçülüğün türk milletine sağladığı faydalar, atatürkçülüğün faydaları nelerdir,
Eklenme: 02.05.2012
Okunma: 3207

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası