19 Mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri

19 Mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri. 19 Mayıs 1919’u anlatan kompozisyon. Atatürk ve 19 Mayıs ile ilgili en güzel kompozisyonlar. Kısa ve uzun 19 mayıs kompozisyonları.

Her 19 Mayıs’ta…

Bir ses duyuyorum Samsun yakınlarından: “Egemenlik milletindir!” diye haykıran… Bir ses duyuyorum Anadolu’dan: “Seninleyiz Paşam, önce vatan!” diye çağlayan…

İşte bu asil heyecandır beni her 19 Mayıs’ta bir kez daha coşturan. Her 19 Mayıs’ta Atatürk’ümüze gönülden daha çok bağlayan. Vatanımın, milletimin ruhudur 19 Mayıs’ları yıllardır hep aynı sevinç ve onurla yaşatan. Onun için her 19 Mayıs’ta Atatürk ile birlikte bir kez daha doğar, bin kez daha söylerim haykırarak bağımsızlık türküsünü.

Ben, işte böyle yaşar böyle yaşatırım nesillerimi. Düşman uykudadır her daim iyi bilirim. Düşmanı bir daha buralarda görürsem, sonra atalarıma ne derim!..

İşte bu yüzden, her 19 Mayıs’ta Atatürk’üm neler demiş bir daha okurum bir daha anlarım ve anlatırım benden küçüklere dilim döndüğünce… Birkan SOYLU

Diğer 19 Mayıs Kompozisyonları sayfası.

Etiketler: 19 mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri, 19 mayıs hakkında kompozisyon örneği,
Eklenme: 08.05.2012
Okunma: 9473

Yorumlar

Ufuk Yılmaz - 22 Mayıs 2013, Çarşamba 14:54
En güzel Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kompozisyon örneği bu kompozisyon olabilir.
erman - 10 Mayıs 2013, Cuma 22:15
19 mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri için yazılmış olan Her 19 Mayısta adlı bu kompozisyonun 19 mayıs atatürkü anma gençlik ve spor bayramı için yeterli olacağını düşünüyorum. Örnek olarak yazılan 19 mayıs içerikli her kompozisyonun vatan ve millet sevgisi ile yazıldığına eminim.
nihat gündoğan - 30 Nisan 2013, Salı 10:35
19 mayıs 1919 bayramını anlatan kompozisyon örnekleri arasında bu kompozisyonun daha güzel olduğunu düşünüyorum.
sıla - 14 Mayıs 2012, Pazartesi 09:32
19 mayıs ile ilgili en şahane 19 mayıs kompozisyonu budur. Atatürk ve atalarımızı anlatan kompozisyonlar bizim için son derece önemli ve anlamlıdır.
Dilara Köklü - 8 Mayıs 2012, Salı 16:37
İşte en güzel 19 mayıs kompozisyonu. Yazanın ellerine sağlık. 19 mayısı anlatan örnek kompozisyon diye buna derim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası