Çocuklardan Zarar Gelmez

Çocuklardan Zarar Gelmez

Babam, Atatürk’ün deniz korumasında görevli Polis Müdürlüğü kaptanıydı. Çocukluğumda ben de her Türk gibi Atatürk’ü yakından görmeyi candan özlüyordum. Bu nedenle bir gün babam beni de yanına aldı.

Atatürk, Türk Ulusu’nun özgürlüğe kavuşması ve uygar bir ulus olması için olağanüstü bir çaba göstererek çok yorulmuştu. Bu nedenle dinlenmek için sık sık İstanbul’a gelir yorgunluğunu çıkarmaya çalışırdı. Bu arada Boğaziçi’nde gezinti yapardı. Ara sıra denize girerdi. Bir gün Florya’daki Deniz Köşkü’nün inşaatı için yapılmış bulunan uzun tahta iskelenin hemen yanında denize girmişti. Orada bulunan bütün çocuklar Atatürk’ü görmek için koştular. Babam, çocukları uzaklaştırmaya çalışıyordu. Bunu gören Atatürk:

-Kaptan, bırak gelsinler! Çocuklardan zarar gelmez. Onlar yarının büyükleridir. Dedi.

Bu anı bende o zamandan beri bütün tazeliği ile yaşar. Çevremdeki çocuklara bu anıyı anlatmaktan büyük bir haz duyarım.

Atatürk’ün Polis Müdürlüğü Kaptanı Şükrü Karadeniz’in oğlu Orhan Karadeniz’in anılarından.

<< Önceki Anı - Sonraki Anı >>

Etiketler: çocuklardan zarar gelmez adlı atatürk ile ilgili bir anı,
Eklenme: 02.06.2012
Okunma: 14840

Yorumlar

Şinasi Beyoğlu - 2 Haziran 2012, Cumartesi 12:06
Atatürkün Anıları bizler için örnek anılardır. Büyük Önderin çocuk sevgisini anlatan bu anıyı herkes dikkatlice okumalı.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası