Atatürk’ün Manevi Kızı Ülkü Adatepe Hayatını Kaybetti

Atatürk’ün Manevi Kızı Ülkü Adatepe Hayatını Kaybetti.

Büyük Önder Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe Sakarya’da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre İstanbul’dan Ankara istikametine gitmekte olan Ülkü Adatepe, Sakarya’nın Akyazı ilçesi yakınlarında şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu trafik kazası geçirdi ve olay yerinde yaşamını yitirdi. Araçta Ülkü Adatepe ile birlikte bulunan eşi Öke Adatepe ve şoförü ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Takla atan aracın camından dışarı fırlayarak vefat eden Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe 80 yaşındaydı.

Atatürk’ü en doğru şekilde tanıtmak ve Atatürk sevgisini genç kuşaklara aşılamak için son yıllarda yurdun bir çok yerinde konferanslar veren ve düzenlenen etkinliklerde yer alan Adatepe, mütevazi bir yaşam sürüyordu.

Etiketler: Atatürkün manevi kızı ülkü adatepe öldü, ülkü adatepe hayatını kaybetti,
Eklenme: 02.08.2012
Okunma: 1938

Yorumlar

Utku - 2 Ağustos 2012, Perşembe 02:10
Atatürk gibi bir önderin manevi kızı olmasına karşın sade bir yaşam süren Ülkü Adatepeye Allahtan rahmet dilerim.
Süleyman - 2 Ağustos 2012, Perşembe 01:54
Ülkü Adatepe tam bir Atatürk hayranıydı. Birçok yerde Atatürk sevgisini dile getirmiştir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası