Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 81. yıldönümü törenle kutlandı

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişi kutlandı.

İl protokolünün yanı sıra bazı vatandaşlarında ilgi gösterdiği tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önemine dair bir konuşma yapıldı. Konuşmada Büyük Önder’in Zonguldak’a gelişinin 81. yıl dönümünün coşku ile kutlandığı ifade edilerek, Atatürk’ün 26 Ağustos 1931’de Ertuğrul yatıyla Zonguldak’a geldiği ve Zonguldak’ı öven sözleri hatırlatıldı. Konuşmanın ardından halk oyunları ekibi bir gösteri düzenledi.

Atatürk’ün Zonguldak’a ilk ayak bastığı yer olan Maden Mühendisleri Şubesi’nin yanındaki rıhtımdan denize karanfil atıldı. Deniz polisinin, deniz botu ile getirdiği Türk bayrağı Atatürk’ün Zonguldak’ta karaya ilk ayak bastığı yerde yetkililere teslim edildi.

Etiketler: Atatürkün Zonguldaka gelişinin 81. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Eklenme: 26.08.2012
Okunma: 1703

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası