10 Kasım Açılış Konuşması

10 Kasım Açılış Konuşması. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Açış Konuşması. 10 Kasım açılış konuşmaları.

Örnek 10 Kasım Açılış Konuşması

Bıraktığı ölümsüz eserlerin varisi olmakla daima gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediye intikalinin …. yılında onu her zamankinden daha iyi anlamak ve hatırlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Değerli konuklar;

Tarih ancak onu dikkatle ve şuurla inceleyenlerin elinde, geleceği aydınlatan bir ışık kaynağına dönüşür. Dünyamızda yaşanan hızlı değişimleri doğru okuyabilmemiz ve anlamlandırabilmemiz için dün olduğu gibi bu günde tarihin rehberliğine ihtiyaç duymaktayız. Bu sebeple Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunu ve hangi temel ilkelere dayandığını sürekli hatırda tutmamız gerekmektedir. Bu çerçevede, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, öngörülerini ve tespitlerini de iyi bilmemiz büyük önem arz etmektedir.

Milli bağımsızlık ve milli hakimiyet fikrinin Cumhuriyetimizin temel ilkesi olmasının altında, Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının verdiği kahramanlık mücadelesinin, bu mücadele ile pişen ve olgunlaşan yüksek milli şuurun bulunduğuna hiç şüphe yoktur.

Saygıdeğer konuklar;

Atatürk gibi düşünmek ve Atatürk gibi özgüven duygusu ve sabırla milli bağımsızlığı, milli şuura dönüştürecek adımları atmaya devam ettiğimiz sürece geleceğimiz daha bir güvence altında olacaktır. İnanıyorum ki, bu adımları kararlıkla attığımız sürece Türkiye’mizin geleceği çok daha aydınlık insanlarımız huzur içinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu gücü ve inancı miras bırakan büyük önder Atatürk’e, bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Etiketler: 10 kasım konuşması, 10 kasım ile ilgili açılış konuşmaları, kısa 10 kasım açılış konuşması,
Eklenme: 29.09.2012
Okunma: 7910

Yorumlar

Dilek Usta - 30 Ekim 2013, Çarşamba 06:40
Açılış konuşması 10 kasım için çok önemlidir. Çünkü on kasım açılış konuşması ile Atatürk en güzel biçimde anılmalı konuşmanın etkili olması için akıcı bir dil kullanılmalıdır. Kısaca yapılacak olan 10 kasım açılış konuşması ile ilgili mükemmel denebilecek bir yazı makalesi hazırlamışsınız.
öznur - 2 Kasım 2012, Cuma 14:23
Atatürk Türk milletini, Türk milleti de Atatürkü çok sever. 10 kasım için düzenlenen törende yapılan açılış konuşması oldukça önemlidir. Bu yüzden bu konuşma metni ile bizim gibi bu konuda araştırma yapan kişilere örnek olduğunuzu söyleyebilirim. En güzel açılış konuşması sizde bulunuyor.
ismail - 30 Ekim 2012, Salı 20:21
10 kasım örnek açılış konuşması sayesinde 10 kasım günü önderimiz Atatürkü en samimi duygular içerisinde anacağız. Atam sen daima bizim kalbimizin en güzel yerinde olacaksın.
erkin - 30 Ekim 2012, Salı 20:13
Büyük devlet adamı Atatürk ün ölüm yıldönümü için hazırlanan en güzel 10 kasım açılış konuşması örneği bu önemli günü çok güzel ifade etmiş.
orhan - 29 Ekim 2012, Pazartesi 23:20
10 kasım açılış konuşması örnek olarak hakikaten 10 kasim için süper bir açış konuşması örneği olmuş zaten buradaki amaç on kasımda yapılacak konuşmanın topluluk üzerinde etkili olmasıdır

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası