Örnek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Cumhuriyet bayramı örnek konuşma metni. 29 Ekim konuşma metni örneği. Kısa cumhuriyet bayramı konuşması.

Örnek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Sayın ………………………

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.

Devlet yönetimini, kişilerin, ailelerin, bir zümrenin yada sınıfın eline bırakmayan Cumhuriyet rejimi, 1923’ten beri ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturmuş, bireyi yurttaş konumuna yükseltmiştir. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, Atatürk’ün getirmiş olduğu ilkelerin izinden ayrılmayarak, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

Etiketler: 29 ekim örnek konuşma metni, örnek 29 ekim konuşması, cumhuriyet bayramı konuşma,
Eklenme: 02.10.2012
Okunma: 13592

Yorumlar

can - 27 Eylül 2014, Cumartesi 16:07
29 ekim cumhuriyet bayramı konuşma metni cumhuriyetimizin ne anlama geldiğini açıklayarak yazılmış bir metin olmuş.
Burcu Elmaskaya - 2 Eylül 2013, Pazartesi 15:50
29 ekim cumhuriyet bayramı konuşma metni bizlerin cumhuriyete olan bağlılığını en güzel şekilde açıklıyor. Cumhuriyetin ilan edilmesini sağlayan Atatürk Türk milleti adına çok büyük işlere imza atmış son derece değerli bir devlet adamıdır.
mesut - 30 Ekim 2012, Salı 08:33
cumhuriyet bayramı örnek konuşma metni örnek bir çalışma olarak hafızalarda kalacaktır
orhan - 22 Ekim 2012, Pazartesi 12:23
cumhuriyet bayramı konuşma metni sayesinde bayramda güzel bir konuşma yapacağım
cenk - 22 Ekim 2012, Pazartesi 12:18
29 ekim metni eminim ki herkese hitap eden bir metin olmuştur, yaşasın cumhuriyet
selçuk - 22 Ekim 2012, Pazartesi 12:16
Cumhuriyet bayramı hakkında yazılan bütün 29 ekim konuşma metni yazıları içinde bu güzel yazının çok kaliteli olduğuna inanıyorum
giray - 12 Ekim 2012, Cuma 19:48
Atatürk ve 29 ekim cumhuriyet bayramı konuşma metni mükemmel olduğu kadar anlam bütünlüğünü de çok iyi yakalayan bir yazı olmuş. 29 ekim örnek cumhuriyet bayramı konuşma metni için sizi kutlarım.
nesrin - 8 Ekim 2012, Pazartesi 18:15
cumhuriyet bayramı hazır konuşma metni cumhuriyet konusunu en güzel şekilde ele almış
ilknur - 7 Ekim 2012, Pazar 16:19
Bu konuşma 29 ekim konuşması için fevkalade yeterli
yavuz şenlik - 6 Ekim 2012, Cumartesi 12:34
örnek cumhuriyet konuşma metni sayesinde cumhuriyetimiz hakkında bizlerde güzel yazılar yazıp okuyabileceğiz
gülnaz sarı - 4 Ekim 2012, Perşembe 12:52
29 ekim cumhuriyet bayramı konuşma metinleri arasında bu metnin en güzel 29 ekim metni olduğunu söylemek istiyorum. Atatürk ve 29 ekim konuşma metinlerini hazırlayanlara teşekkür ederim.
Altan - 3 Ekim 2012, Çarşamba 16:32
29 ekim cumhuriyet bayramı örnek konuşma metni ile ilgili çalışmamızı sayenizde tamamladık

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası