Kısa 10 Kasım Yazıları

Kısa 10 Kasım Yazıları

Atatürk Gönlümüzde…

Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşi bulunmaz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yumduğunda 57 yaşındaydı. Ömrünün büyük kısmını sıkıntılar ve savaşlar içerisinde geçiren Büyük Önder, yaşamını Türk milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz bir liderdir.

Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyduğu örnek bir kişilik olan Atatürk, yüzyıllar boyunca cesaret edilemeyen dönüşümler gerçekleştirerek ekonomik, siyasal ve sosyal alanda köklü devrimler yapmıştır. Bu değişimler asla kolay olmamış, milleti için canını ortaya koymaktan çekinmemiştir. Atatürk, ülkesi ve milleti için yapmış olduğu değişim hareketleriyle dünyayı derinden etkilemiş, ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olmuştur. O, ölümüne kadar yaşamının her evresinde hep geleceği düşünerek ileriye bakmış, geçmişe takılıp kalmanın geleceği kurtarmayacağını bilerek, gelecekle ilgili plânlar yaparak, kararlar almıştır.

Atatürk’ün ani ölümü elbetteki Türk milletini derin bir kedere sevk etmiş, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Ata’sının ilkeleri ışığında ilerleyerek çağdaş ve modern bir dünya devleti haline gelmiştir.

İşte bu sebeplerden dolayı, yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yüzyıla değil bin yıla damgasını vuran Büyük Önder Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir.

10 kasım için yazılmış: 10 kasım şiirleri 10 kasım’a anlam katmakta, Atatürk anılmaktadır.

Etiketler: 10 Kasım kısa yazılar, 10 kasım kısa yazı, 10 kasım makalesi, özet 10 kasım yazısı, kısaca 10 kasım yazıları, 10 kasım hakkında kısa yazı,
Eklenme: 28.10.2012
Okunma: 19111

Yorumlar

öncü - 7 Kasım 2015, Cumartesi 16:37
Bana kalırsa 10 kasım yazıları kısa ve öz olmalıdır. 10 kasımı anlatan yazıları okuyoruz bilgileniyoruz.
Erkut AKPINAR - 30 Ekim 2014, Perşembe 01:20
En yeni ve en çok okunan 10 kasım yazıları arasında bu yazı da olmalıdır. Sanırım kısa 10 kasım yazıları daha çok okunuyor. O bakımdan bu 10 kasım yazısı tam istenilen bir yazıdır. Atatürk için yazılmış güzel ve faydalı bir yazı olarak göze çarpıyor.
Bahattin Öztekin - 28 Ekim 2013, Pazartesi 21:19
Atatürk haftası için yazılmış 10 kasım yazısı özet haliyle son derece başarılı bir makale olmuş. Kısa on kasım yazıları Atatürkün fikirlerini anlamamıza yardımcı oluyor. Yeni kısa 10 kasım yazıları için sağolun.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası