Örnek 10 Kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma metni

Örnek 10 Kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma metni. 10 kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma.

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının .... yılı.

Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. O’nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsurlar Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’e yön veren kurucu ilkelerdir.

Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, inkılapçılık ve laiklik Türkiye Cumhuriyeti’ni var eden asli nitelikler olarak karşımıza çıkmakta, ülkemizin geleceğine ışık tutmaktadırlar. Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, Türkiye’mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir.

Atatürk, hiçbir zaman ırk, din, etnik köken esasında tanımlanan millet anlayışlarına itibar etmemiştir. O’nun için milletin ayırt edici vasfı, ortak bir tarih ve birlikte yaşama iradesidir. İşte bu yüzden bugün Türkiye, anayasal vatandaşlık zemininde tarih şuuruna ve ortak yaşama iradesine sahip güçlü ve demokratik bir ülkedir.

Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk, dün olduğu gibi bundan böyle de yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. Buna hiç şüphe yoktur.

Sözlerime son verirken Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran duyguları içerisinde anıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bir başka 10 Kasım Açılış Konuşması yazısı

Etiketler: 10 kasım günün anlam ve önemi, on kasım günün anlamı ve önemi yazısı, 10 kasımın anlam ve önemi hakkında konuşma metni örneği,
Eklenme: 30.10.2012
Okunma: 9383

Yorumlar

Gülümser - 5 Kasım 2014, Çarşamba 22:14
10 kasımın anlam ve önemi ile ilgili yazı yazmak aslında o kadar da kolay bir iş değildir. Bu yazı sayesinde 10 kasımı en iyi biçimde ifade eden yazıya ulaşmış olduk. Biliyoruz ki 10 kasım sadece Atatürkün ölüm yıldönümü değil Atatürkü daha iyi anlama günleridir. Bu konuşma metninde 10 kasım günün anlam ve önemine ilişkin güzel ifadelere yer verilmiş.
filiz özkan - 16 Ekim 2014, Perşembe 12:21
10 kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma metni atamızı saygıyla anacağımız günde okunması gereken açıklayıcı , kısa ve öz bir yazı olmuş.
Burçak - 28 Ekim 2013, Pazartesi 21:12
10 kasım günün anlam ve önemini belirten konuşma metni mutlaka o gün yurdumuzun bir çok yerinde on kasım da yapılacak olan atatürkü anma törenlerinde okunacaktır. Kısa bir yazı olmasına rağmen özet olarak harika bir yazı olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyorum.
inanç - 13 Kasım 2012, Salı 16:22
10 kasım günün anlam ve önemi konuşması tam Atatürke yakışır bir şekilde yazılmış
murat - 2 Kasım 2012, Cuma 11:10
örnek 10 kasım konuşma metni sayesinde konuşmamızı hazır hale getirdik
orhan - 2 Kasım 2012, Cuma 11:04
10 kasım günün anlam ve önemi konuşma yazıları hakkında şunu söylemek isterim lider Atatürk 10 kasım günü ölse bile aslında bizler 10 kasımları hem onu anmak hemde fikirlerini anlamak için çaba sarf ettiğimiz günler olmalıdır.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası