Öğretmenler Gününün Amacı Nedir

Öğretmenler Gününün Amacı Nedir?

Ülkemizde her yıl 24 Kasım’da kutlanmakta olan Öğretmenler Günü son derece önemli bir gündür. Öğretmenlerin eğitim ve öğretime olan büyük katkılarının dile getirildiği bu günde, bir çok etkinlikler düzenlenmekte, öğretmenlik mesleğinin kutsallığı dile getirilmektedir.

Maddeler Halinde Öğretmenler Gününün Amacı;

1-Bütün öğretmenlerin Atatürk inkılâp ve ilkeleri ile Atatürk’ün eğitim ve öğretime ilişkin düşünce ve idealleri doğrultusunda birlik ve beraberliklerini sürekli kılmak.
2-Öğretmenler arasındaki sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmek, mesleki dayanışmayı canlı tutmak.
3-Öğretmen ve öğretmenlik mesleğinin daha iyi tanıtılmasını sağlamak, bu konu hakkında toplumu bilinçli ve duyarlı hale getirmek.
4-Öğretmenlik mesleğinin toplumumuzdaki değerini korumak, yüceltmek ve saygınlığını artırmak.
5-Öğretmenlik mesleğinde çevresinde tanınan, sevilen ve üstün başarısı bilinenlerin bu niteliklerini diğer meslektaşlarına örnek olacak şekilde tanıtmak.
6-Emekli olmuş öğretmenlerin hizmetlerini şükranla anmak.
7-Mesleğe yeni giren aday öğretmenlerin yemin etmelerini sağlamak, mesleklerinin yüceliği şuurunu vermek.
8-Öğretmen, öğrenci ve veli bütünlüğünü canlı tutmak.

Görüldüğü gibi; öğretmenlik mesleği son derece önemli bir meslek grubu olup, temelini sevgi ve saygıdan alan, toplumların geleceğini pozitif etkileyebilen kutsal bir vazifedir.

Etiketler: öğretmenler günü amacı, 24 kasım öğretmenler gününün amaçları, öğretmenler gününü kutlamadaki amaç,
Eklenme: 12.11.2012
Okunma: 2185

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası