24 Kasım Öğretmenler Günü Konuşması

Öğretmenler Günü Konuşması. 24 Kasım Öğretmenler Günü Konuşması.

Bugün burada 24 Kasım Öğretmenler Günü için toplanmış bulunmaktayız. Elbetteki öğretmenin değeri böylesine kısa bir zaman diliminde anlatılabilecek bir konu değildir. Ancak yinede insanlık tarihinin en anlamlı mesleği olan öğretmenlik mesleği ve bu mesleğin fedakar fertleri olan öğretmenlerimiz hakkında kısa da olsa bir şeyler söylemeye gayret edeceğim.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım,

Hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki, mesleğimizin temelini oluşturan eğitim ve öğretim konusu direk insan yetiştirme ile alakalı olup, toplumların gelişip şekillenmesinde de birinci derece rol oynamaktadır. Modern eğitim sistemi; sunulan imkanların yeterliliği ve öğretmenin özverisi ile doğrudan orantılıdır. Çağın yakalanıp, ileri devletler ile yarışabilmenin temelinde az öncede ifade ettiğim gibi modern bir eğitim sistemi yatmaktadır. Biliyorum ki, halen bir çok eksikliklerimizin olmasına karşın hepimiz mesleğimizi çok seviyor ve özveri ile çalışıyoruz. Bu özverimizin temelinde Başöğretmenimiz Atatürk’ün 1924 yılında söylediği şu sözler yatmaktadır: “Cumhuriyet fikir, bilim, teknik ve beden yönünden kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni kuşağı, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.”

Sevgili öğrenciler,

Biliniz ki sizlerde öğretmenleriniz gibi eğitim sisteminin vazgeçilmez birer unsurlarısınız. Sizlerin varlığı eğitim ve öğretim konusunun temelini oluşturmaktadır. İşte bu yüzden, her biriniz bizler için son derece önemlisiniz. Geleceğimizin teminatı olan sizleri en güzel şekilde yetiştirip vatanımıza ve milletimize faydalı kişiler olarak görmek bizlerin en büyük temennisidir. Sizlerde hem kendinize hem de sizleri yetiştiren öğretmenlerinize karşı sorumlu olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Ben inanıyorum ki, hepiniz öğretmenlerinizin verdiği emekleri boşa çıkarmayacak ve ilerde layık olduğunuz yerlere geleceksiniz.

Bu vesileyle, vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sistemimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk’ün manevi huzurunda saygı ile eğiliyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.

Hazırlayan: Birkan Soylu - 20 Kasım 2012

Etiketler: 24 kasım öğretmenler günü konuşma, öğretmenler günüyle ilgili konuşma, 24 kasım konuşması,
Eklenme: 20.11.2012
Okunma: 4566

Yorumlar

Haluk Karaman - 7 Kasım 2013, Perşembe 21:51
24 kasım hakkında konuşma yazmam gerekiyordu. Bu öğretmenler günü konuşması içerik olarak öğretmenler gününe yakışır bir konuşma olmuş. Bu kısa metin umuyorum ki yirmi dört kasım da bir çok öğretmen arkadaşımıza ilham verecektir. Kısaca 24 kasım konuşması ile ilgili verdiğiniz bu özet bilgi bile öğretmenler gününün önemini en güzel şekilde ifade etmiş.
ferit - 21 Kasım 2012, Çarşamba 21:00
24 kasım öğretmenler günü konuşma metni için hazırlanan yazının öğretmenler gününde bir çok yerde okunacağına eminim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası