Selçuk’ta Öğretmenler Günü Kutlamaları Yapıldı

Selçuk’ta Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Bugün 24 Kasım ve Öğretmenler Günü. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Öğretmenler Günü Selçuk’ta da kutlandı. İlk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı ve ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra törenlere Selçuk Belediye Tiyatro Salonu’nda devam edildi.

Günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalarda Atatürk’ün Millet Mekteplerini açtığı gün olan 24 Kasım’ın aynı zamanda Atatürk’ün Başöğretmen unvanını aldığı gün olduğu söylenerek, bu önemli günün Atatürk tarafından öğretmenlere armağan edildiği belirtildi.

Mesleğe yeni başlayan bazı öğretmenlerin yemin töreni yapılarak, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi. Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğretmen konulu oratoryonun ardından öğretmenler günü şiirleri okunarak törene son verildi.

Etiketler: selçuk öğretmenler günü kutlaması, selçukta 24 kasım öğretmenler günü kutlandı,
Eklenme: 24.11.2012
Okunma: 1644

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası