Askeri Güç

Atatürkçü Düşüncede Milli Güç Unsurlarından Olan “Askeri Güç” ile ilgili yazı:

Türk ordusunun, milli güç unsurları arasında önemli yeri vardır. Yüzyıllara dayanan köklü gelenekleri, yenileşmenin öncüsü ve bağımsızlığımızın koruyucusu olan Türk ordusu, Atatürkçü düşünce sisteminin en büyük güç kaynağıdır.

Üstün askeri güce sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir.”(1)

 Türk milleti ile bir bütün olan Türk Silahlı Kuvvetleri, devletin varlığının sarsılmaz temelini oluşturmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk milletine gelecek için güven veren büyük bir askeri güce sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti, bulunduğu coğrafyada varlığını, birliğini ve bağımsızlığını devam ettirebilmesi için askeri yönden güçlü olmak zorundadır.

(1) Atatürkçülük, Atatürkçü Düşünce Sistemi, (3. Kitap), İstanbul, 1997, s. 181

Etiketler: askeri güç, askeri güç nedir, milli güç unsurlarından askeri güç,
Eklenme: 04.12.2012
Okunma: 2457

Yorumlar

melisa - 6 Aralık 2012, Perşembe 11:27
milli güç unsurlarından askeri güç konusu ülkemizin varlığını ve güvencesini destekleyen bir konu olduğu için gerçekten de çok önemlidir

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası