İstiklal Marşı’nı konu alan Korkma adlı oyun 12 Mart’ta

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 92. yılında Mamak Kent Tiyatrosundan “Korkma” Adlı Oyun.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yılı münasebetiyle hazırlanan etkinlikler kapsamında Mamak Kent Tiyatrosu oyuncuları “Korkma” adlı oyunu seyirciyle buluşturacak. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatılacağı oyunun büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

12 Mart’ta izleyicisiyle buluşacak olan “Korkma” adlı oyun, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı yanında Türk milletinin milli mücadele yıllarında çektiği sıkıntıları, vatan sevgisini ve bağımsızlık uğruna verilen mücadeleyi konu alıyor. İstiklal Marşı’nın yazıldığı dönemi anlatan “Korkma” adlı oyunu on kişilik oyuncu kadrosu sahneleyecek.

“Korkma” adlı yeni oyunu sahneye taşıyacak olan Kent Tiyatrosu oyuncuları çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Etiketler: korkma adlı oyun, mamak kent tiyatrosu korkma oyunu,
Eklenme: 21.02.2013
Okunma: 1564

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası