Bağımsızlık ile ilgili kompozisyon

Türk milletinin bağımsızlığını anlatan kompozisyon. Bağımsızlık ile ilgili kompozisyon, bağımsızlığı anlatan kompozisyon, kısa bağımsızlık kompozisyonları, özgürlük ve bağımsızlık hakkında örnek kompozisyon.

Bir Bağımsızlık Sevdası

Asırlardan beri hür yaşamış bir milletin evladı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Atalarım gibi bağımsızlığı ve adaleti savunuyor, bu duygularımı her fırsatta dile getiriyorum. Türklük onur ve haysiyetini büyük bir şerefle taşıyor, atalarıma layık olabilmek için olanca gücümle durmadan çalışıyorum.

Özümde var olan adalet ve insan sevgisini yitirmeden yoluma devam ediyorum. Çünkü ben bu ülkenin bağımsızlığı için canını ve malını gözünü kırpmadan feda etmiş ecdadımın nesliyim. Çünkü ben vatan toprağının kutsallığını iyi bilen şerefli Türk milletinin bir ferdiyim. Ve ben, hiçbir gücün asla güç yetiremeyeceği, varlığımızın sebebi bir Allah inancına sahibim.

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi “Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüd┠diye haykıracak kadar vatanımı gönülden seviyor, bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’mızı yürekten söylüyorum. Ay yıldızlı bayrağımın karşısında saygıyla duruyor, bu vatanı bizlere emanet eden ve bu uğurda kendi gücü ve bilgisi dahilinde mücadele veren insanlarımızı şükranla anıyorum. Birkan Soylu

Etiketler: bağımsızlığı anlatan kompozisyon, bağımsızlıkla ilgili kompozisyon,
Eklenme: 24.02.2013
Okunma: 3444

Yorumlar

Turan Göktürk - 12 Mart 2014, Çarşamba 21:27
Milli bağımsızlık hakkında örnek bir kompozisyon yazmışsınız. Kısaca söylemek gerekirse bağımsızlığın ne demek olduğunu anlatan bu tür kompozisyonların çok daha fazla yazılması gerekir. Bağımsızlık konulu uzun yada kısa yazılar halinde yazılan kompozisyonlar insanları bu konuda bilgi sahibi yapmaktadır. Bağımsızlığın ne demek olduğunu ve Türk milletinin bağımsızlık sevdasını en güzel şekilde anlatmışsınız.
neşet - 24 Şubat 2013, Pazar 17:08
bağımsızlık ile ilgili yazı yazıp bağımsızlığın ne olduğunu anlatan güzel bir kompozisyon hazırlamışsınız.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası