Atatürk Uluslararası Barış Ödülü yeniden verilmeye başlanıyor

Atatürk Uluslararası Barış Ödülü, 15 yıl aradan sonra yeniden verilecek. Ödül, sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda verilecek.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi doğrultusunda dünya barışına, uluslararası dostluk ve iyi niyetin geliştirilmesine hizmet etme koşulu aranacak ödülde ırk, dil, din, renk, cinsiyet, milliyet gibi ayrımlar gözetilmeyecek.

Ödülü almaya hak kazanacak kişiyi Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşacak ödül kurulu belirleyecek. Başvurular ödül verilecek yıldan önceki 29 Ekim gününe kadar yapılmış olacak. Nihai karar 23 Nisan günü açıklanacak ve ödül her hangi bir değişiklik olmadığı takdirde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenecek törenle verilecek.

“Atatürk Uluslararası Barış Ödülü” Atatürk’ün rölyefi işlenmiş bir plaket, ödül rozeti ve beratıyla paradan oluşacak. 1984 yılında çıkarılan bir tüzüğe göre dağıtılan ödül en son 2000 yılında verilmişti.

Etiketler: Atatürk Uluslararası Barış Ödülü haberi,
Eklenme: 13.03.2013
Okunma: 1388

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası