23 Nisanın Çocuklar İçin Önemi

23 Nisanın çocuklar için önemi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının çocuklar için anlamı ve önemi hakkında yazı, 23 Nisan çocuklar için neden önemlidir.

23 Nisan’ın Çocuklar İçin Önemi

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllarda, Atatürk’ün öncülüğünde 23 Nisan 1920’de ilk Meclis açılmış, Büyük Önder’de bir gün sonra yapılan seçimle ilk Meclis Başkanımız olmuştur. Meclis, milli mücadelenin tek elden yürütülmesi ve mutlak zafere ulaşılması adına önemli görevler üstlenmiş, düzenli ordunun kurulmasıyla da düşman ülkemizden atılmıştır.

Atatürk’te, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ülkemiz adına ne kadar önemli olduğunu göstermek için 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, 1929 yılında ise bu bayramı geleceğin büyükleri olan çocuklara armağan etmiştir. İşte bu yüzden 23 Nisan, çocuklar açısından son derece önemli bir gündür. Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olması da ayrıca milletimiz adına gurur verici bir durumdur.

23 Nisan dünya üzerinde bulunan bütün çocukları bir araya getiren, kardeşlik ve insan sevgisi duygularını geliştiren yönleriyle dünya barışına da katkıda bulunan son derece önemli ulusal bayramlarımızdan biridir.

Her yıl ülkemizde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne bir çok ülkeden gelen çocuklar katılmakta, şenlikler çerçevesinde bir çok etkinlikler düzenlenmekte, bütün dünyaya dostluk mesajları verilmektedir.

Etiketler: 23 nisanın çocuklar için önemi, 23 nisan 1920 tarihinin çocuklar için önemi nedir,
Eklenme: 02.04.2013
Okunma: 2691

Yorumlar

begüm - 3 Nisan 2016, Pazar 16:52
23 nisanın çocuklar için anlam ve önemi çok büyüktür. Atamız bu bayramı geleceğin büyükleri olacak biz çocuklara armağan etmiştir. Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı 23 nisan bayramıdır. Bu bayramda tüm dünya ülkelerinden gelen çocuklarla şenlikler düzenlenmekte ve güzel dostluk mesajları verilmektedir.
Ebru - 13 Nisan 2015, Pazartesi 12:18
23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olması biz çocuklara gurur verici bir durumdur.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası