Samsun’da 1919 Metre Uzunluğunda Türk Bayrağı Taşındı

Samsun’da 1919 Metre Uzunluğunda Türk Bayrağı Omuzlarda Taşındı

Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 94. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 1919 metre uzunluğunda hazırlanan Türk bayrağı Samsun sokaklarında öğrencilerin omuzlarında taşındı.

Samsun Valiliği tarafından hazırlanan 1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağının omuzlarda taşınması öncesinde Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Oyunları ekibi de bir gösteri sundu. Törenin ardından, 1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağı omuzlara alınarak şehrin en işlek caddelerinde dolaştırıldı. Halkın coşku içerisinde izlediği kortej yürüyüşü Lise, İstiklal ve 19 Mayıs caddelerini takiben Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla düzenlenen Gençlik Yürüyüşü’nün ardından bayrağın toplanması işlemi 1 saat sürdü.

Etiketler: 1919 metre uzunluğunda türk bayrağı, samsunda 19 mayıs etkinlikleri,
Eklenme: 15.05.2013
Okunma: 1421

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası