Örnek Kısa 19 Mayıs Konuşma Metni

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili örnek konuşma metni. 19 Mayıs Bayramı konuşması.

Örnek Kısa 19 Mayıs Konuşma Metni

Değerli meslektaşlarım, sevgili gençler ve kıymetli misafirlerimiz,

19 Mayıs 1919 tarihi Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi olmakla beraber, Kurtuluş Savaşı için atılmış en büyük adım olma özelliğine de sahiptir. Milli Mücadele yıllarının destansı başarılarının kaynağını oluşturan 19 Mayıs, aziz milletimiz için son derece önemli bir gündür.

Türk milletinin Büyük önder Atatürk’ün önderliğinde verdiği kahramanca mücadelenin, düşmanın yurttan atılması konusunda gösterdiği azim ve kararlılığın ilk tohumlarının atıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi milli mücadelemizin de temel tarihi olmuştur.

Dört bir yanı düşmanlar tarafından kuşatılmış ve tüm teçhizatları elinden alınmış olan milletimizin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın daha iyi anlaşılması ve taşıdığı anlamın daha iyi anlatılması gerektiğini lütfen aklımızdan çıkarmayalım.

Sevgili gençler,

Büyük Önder Atatürk, “Milletin bağrından temiz ve kuvvetli bir nesil yetişiyor, bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” sözünü hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız.

Türk gençliği olarak sizler, kendinize duyulan güveni asla boşa çıkarmayacak, Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk milletine karşı görev ve sorumluluklarınızı en güzel şekilde yerine getireceksiniz. Buna olan inancımız sonsuzdur.

Sizler bu ülkenin her şeyi, geleceği ve ışığısınız. Umuyor ve inanıyorum ki, Türk gençliği Atatürk’e ve milletine yakışır bir şekilde yetişip, kendisinden beklenenleri layıkıyla yerine getirecektir.

Konuşmama burada son verirken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlar, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.

Etiketler: 19 mayıs konuşma metni, 19 mayıs örnek konuşma, kısa 19 mayıs konuşma yazısı,
Eklenme: 17.05.2013
Okunma: 2819

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası