Gaziantep’te Atatürk Anı Evi Açıldı

Gaziantep Bey Mahallesi’nde Atatürk Anı Evi Açıldı.

Gaziantep’in Bey Mahallesi’nde yapılan “Atatürk Anı Evi” törenle hizmete açıldı.

Bey Mahallesi’nin en güzel evi olarak görülen ve ev sahibi Adil Konukoğlu tarafından Atatürk Anı Evi olarak düzenlenmesi için belediyeye bağışlanan evin bütün eşyaları, Atatürk’ün 1933 yılında Gaziantep’e geldiği sırada kullandığı eşyalardan oluşuyor.

Atatürk Anı Evi’nin bulunduğu bölgede 8-10 yıl önce başlatılan çalışmalar sonucunda yaklaşık 200 evin restorasyonu tamamlanmış durumda. Atatürk Anı Evi’nin hemen yanı başında daha önce hizmete açılan “Oyuncak Müzesi” bulunuyor.

Etiketler: Gaziantep Bey Mahallesi Atatürk Anı Evi Haberi, Atatürk Anı Evi Gaziantep,
Eklenme: 22.05.2013
Okunma: 1643

Yorumlar

Ezgi - 22 Mayıs 2013, Çarşamba 18:45
Gaziantep Atatürk Evinin açılmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim. Atatürkün yurt gezileri sırasında 1933 te Gaziantep ilimize geldiğini ve halka hitaben bir konuşma yaptığını öğrenmiştim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası