Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Amasya’da Başladı

Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Amasya’da başladı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya Tamimi ile Milli Mücadeleyi başlatmasının 94’üncü yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Her sene 12-22 Haziran tarihleri arasında düzenlenen etkinlik fener alayı ile başladı. İstasyon Köprübaşı mevkiinde toplanan yetkililer ile vatandaşlar mehter marşları eşliğinde Şehzadeler Gezi Yolu güzergâhını takip ederek Yavuz Selim Meydanı’na geldiler. Meydanda Gürcistan halk dansları ekibinin sunduğu gösterisi büyük ilgi gördü. Daha sonra festival ateşi yakıldı ve program havai fişek gösterisi ile son buldu.

Fotoğraf sergileri, okçuluk gösterisi,  doğa yürüyüşü, karakucak güreş müsabakaları, Candan Erçetin konseri ve yarışmalarla devam edecek olan “Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali” 22 Haziran’da sona erecek.

Etiketler: Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Amasyada başladı,
Eklenme: 12.06.2013
Okunma: 1430

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası