Atatürk’ün Sivas’a gelişinin 94. Yıldönümü

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas’a gelişinin 94. Yıldönümü.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Oradan Erzurum Kongresi için yapmış olduğu yolculuk sırasında 27 Haziran 1919’da Sivas’a geldi.

Atatürk’ün ilk kez Sivas’a geldiği tarih olan 27 Haziran 1919 tarihi Sivas Kongresi’nin başladığı 4 Eylül tarihine, oradan da bağımsızlığa giden yolun önemli bir noktası oldu.

Atatürk’ün Sivas’a gelişinin 94. Yıldönümü anısına yayınlanan mesajlarda, Büyük Önderin Milli Mücadele için yapmış olduğu çalışmalardan ve verilen mücadelenin kutsallığından bahsedilerek, Türk milletinin, hürriyeti uğruna verdiği mücadelenin dünya tarihine altın harflerle yazıldığı ifade edildi.

Etiketler: atatürkün sivasa gelişinin 94. yıldönümü,
Eklenme: 26.06.2013
Okunma: 1506

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası