Atatürk’ün Bazı Orijinal Fotoğrafları Satışa Sunuluyor

Atatürk’ün Bazı Orijinal Fotoğrafları Pera Mezat Müzayedecilik Tarafından Satışa Sunulacak.

Atatürk’ün bazı fotoğrafları 18 Temmuz’da düzenlenecek müzayede ile satışa sunulacak. Bugüne kadar az görülmüş fotoğraflar arasında Atatürk’ün bazı cephelerde çekilmiş fotoğrafları ile yurtiçi gezileri sırasında çekilmiş fotoğrafları bulunuyor.

Atatürk’ün Adana, Bursa, İzmir, Kastamonu, Kayseri ve Sivas illerini ziyaretleri sırasında çekilmiş fotoğraflarının yer alacağı koleksiyonda, Kurtuluş Savaşı sırasında çekilmiş fotoğraflarda yer alıyor. Kurtuluş Savaşı sırasında Türk askerlerinin ve komutanlarının neşeli hallerinin bulunduğu bazı fotoğrafların oldukça ilgi çekici olduğu kaydedildi.

Pera Mezat Genel Koordinatörü Samet Tekin, Atatürk’e ait 500 adet fotoğraf ile birlikte, 15. Fırka’nın Kordon’dan İzmir’e girişini gösteren çok nadir fotoğrafların da müzayede de satılacağını, Cumhuriyetin ilk yıllarına ait eğitim, sağlık, spor ve havacılık çalışmalarını gösteren fotoğrafların da müzayede de yer alacağını ifade etti.

Fotoğrafların özel bir koleksiyondan çıktığı ve orijinal olduğu belirtildi. Müzayede, 18 Temmuz Perşembe günü saat 19:00’da yapılacak.

Etiketler: atatürkün orijinal fotoğrafları satışa sunulacak,
Eklenme: 14.07.2013
Okunma: 1417

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası