Maddeler Halinde Atatürk Devrimlerinin Yapıldığı Alanlar

Atatürk devrimleri hangi alanlarda yapılmıştır? Atatürk devrimlerinin yapıldığı alanlar nelerdir? Yapıldığı alanlara göre Atatürk devrimleri.

Türkiye Cumhuriyeti’ni modern ve çağdaş bir konuma getirmek için Büyük Önder Atatürk’ün birçok alanda yapmış olduğu köklü değişikliklerin bütününe Atatürk Devrimleri denir. Türk milletinin modern yaşama ayak uydurması, insanlar arasındaki eşitsizliklerin giderilmesi ve toplumun huzur ve refah seviyesinin yükseltilmesi amacıyla yapılmış olan Atatürk Devrimlerini beş ana başlık altında toplayabiliriz.

Maddeler halinde Atatürk devrimlerinin yapıldığı alanlar:

Siyasal Alanda Yapılan Devrimler
Hukuk Alanında Yapılan Devrimler
Eğitim ve Kültür Alanında Yapılan Devrimler
Ekonomi Alanında Yapılan Devrimler
Toplumsal Alanda Yapılan Devrimler

Atatürk’ün gerçekleştirmiş olduğu devrimler sayesinde modern çağı yakalayan Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünya devletleri arasında saygın bir konumda bulunmaktadır.

Etiketler: atatürk devrimlerinin alanları, atatürkün devrimlerinin yapılış alanları,
Eklenme: 29.07.2013
Okunma: 2416

Yorumlar

Serkan Kayaoğlu - 16 Ağustos 2014, Cumartesi 17:46
Atatürk konulu makaleler kendi alanında faydalı yazılardır. Bu yazılar araştırma yapan ve araştırmasını yayınlar halinde sunan kişilere ilham kaynağı olmaktadır. Atatürk devrimleri yapıldığı alanlara göre maddeler halinde yazıldığı için daha anlaşılır bir yazı olmuş. Bu devrimleri bilmek ve doğru biçimde anlamak gerekiyor.
Yusuf Akbaş - 2 Ocak 2014, Perşembe 21:28
Atatürk devrimlerinin yapıldığı alanlara göre sınıflırılması ile ilgili yazı ve makaleler içinde kısaca bu metni beğendim.
Tuncer - 2 Ocak 2014, Perşembe 21:26
Yapıldıkları alanlara göre Atatürk devrimleri yani bu devrimlerin sınıflırılması hakkında kısa ancak faydalı bilgiler vermişsiniz. Atatürk devrimlerinin yapıldığı alanlar başlıklar halinde özet bir şekilde sunulmuş.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası