Zonguldak’taki Tarihi İskele Yenilendi

Atatürk’ün 26 Ağustos 1931’de Ertuğrul yatı ile gelerek Zonguldak’ta karaya çıktığı iskele büyük ölçüde yenilendi.

Deniz suyu ve dalgaların etkisiyle çürümeye başlayan tarihi iskele sökülerek yerine 14 metre uzunluğunda ve 1 metre eninde yeni bir iskele yapıldı.

İskelenin köprü bölümü yerine monte edilirken, merdiven ve korkuluk kısımlarının yenilenmesinin ise Atatürk’ün Zonguldak iline geliş törenlerinin yapıldığı 26 Ağustos tarihine yetiştirileceği belirtildi. Bugün Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi Lokali yanında bulunan iskele, Büyük Önder Atatürk’ün Zonguldak’a ayak bastığı yer olarak biliniyor ve her yıl 26 Ağustos’ta Atatürk’ün Zonguldak’a gelişi burada törenlerle kutlanıyor.

Etiketler: Atatürkün Zonguldak iline gelişi sırasında ayak bastığı iskele yenilendi,
Eklenme: 17.08.2013
Okunma: 1349

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası