Yürüyen Köşk Yeniden Hizmete Açıldı

Yalova’da bulunan Yürüyen Köşk çalışmaların tamamlanmasının ardından, Atatürk’ün Yalova’ya geliş tarihi 19 Ağustos’ta yeniden hizmete Açıldı. Törene vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.

Yürüyen Köşk törenle yeniden açıldı. Atatürk’ün çınar ağacının dalının kesilmemesi için raylar üzerinde 4 metre 80 santim kaydırılması talimatıyla yeri değiştirilen ve bu işlem sonrası Yürüyen Köşk adını alan tarihi bina üçüncü kez yapılan yenileme çalışmalarının ardından törenle açıldı. Deniz suyu ve nem dolayısıyla yıpranan köşkün aslına uygun şekilde yapılan restore çalışması iki ay sürdü.

Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 84. yıldönümünde törenle hizmete giren köşkün tekrar hizmete açılışı nedeniyle Kent Müzesinde “Yalova ve Atatürk” adlı bir fotoğraf sergisi açıldı. Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde gezilen sergi, 8 Eylül tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Etiketler: yürüyen köşk restore edildi, yürüyen köşk törenle hizmete girdi,
Eklenme: 20.08.2013
Okunma: 1330

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası