Atatürk’ün Çankırı’ya gelişinin 88. Yıldönümü

Atatürk’ün Çankırı’ya gelişinin 88. Yıldönümü 23 Ağustos 2013 günü yapılan törenle kutlandı. Anıt alanında yapılan tören saat 09:00 da Atatürk’ün Çankırı’ya gelişini temsil eden Türk Bayrağının yarenler tarafından getirilip teslim edilmesi ile başladı. Çelenk sunumunun gerçekleştirilmesinin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Büyük Önder Atatürk’ün 23 Ağustos 1925’te Çankırı’ya gelişinde Çankırılılara hitaben yapmış olduğu konuşma tekrar okundu. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmanın ardından Yarenler tarafından bir gösteri sunuldu. Böylece Anıt alanındaki tören son buldu.

Anıt alanında yapılan törenin son bulmasının ardından Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne geçildi. Fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından Atatürk’ün Çankırı’ya gelişi sırasında kalmış olduğu oda ziyaret edildi. Ziyaretçi defterinin imzalanmasından sonra Selahattin İnal Güzel Sanatlar lisesindeki kutlama programı sona erdi.

Büyük Önder Atatürk’ün Çankırı’ya teşriflerinin 88. yıl dönümü münasebetiyle kapalı yüzme havuzunda, yüzme müsabakaları yapılacak.

Etiketler: atatürkün çanlkırıya gelişinin 88. yıldönümü,
Eklenme: 24.08.2013
Okunma: 1401

Yorumlar

Çetin - 28 Ağustos 2013, Çarşamba 23:09
Atatürk haberleri bizlerin Atatürk ile ilgili haber almasını sağlıyor.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası