Cumhuriyet Şiiri

Cumhuriyet şiiri, 4 kıtalık cumhuriyet şiiri, Atatürk ve cumhuriyet konulu şiir. Cumhuriyet adlı şiir.

Cumhuriyet

Milletin iradesi,
Özgürlüğün meşalesi,
Eşitliğin simgesi,
Sensin cumhuriyet.

Yurdumu aydınlatan,
Çağdaşlığı savunan,
Medenice yaşatan,
Sensin cumhuriyet.

Yüzümüzü güldüren,
Yaşamayı sevdiren,
Gençliğe güven veren,
Sensin cumhuriyet,

Ayrıcalık tanımayan,
Gücümüze güç katan,
Atatürk’ten armağan,
Sensin cumhuriyet.

Birkan Soylu
Cumhuriyet şiiri

Etiketler: cumhuriyet şiiri, dört kıtalık cumhuriyet şiiri, cumhuriyet şiir,
Eklenme: 30.09.2013
Okunma: 2868

Yorumlar

ömer - 21 Mayıs 2017, Pazar 13:21
29 ekim cumhuriyet bayramı için özenle yazılmış 4 kıtalık cumhuriyet şiirini çok beğendim.cumhuriyet için yazılan tüm şiirler çok güzel.
selda akyazı - 28 Ekim 2016, Cuma 21:27
Yarın 29 ekim ve bizler cumhuriyetin ilanının 93. yılını kutlayacağız. Yurt genelinde bir çok etkinlikler düzenlenecek. Bir çok cumhuriyet şiiri okunacak. Bence bu sayfadaki 4 kıtalık cumhuriyet şiiri de bir çok il ve ilçede törenlerde okunacaktır. Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını şimdiden kutluyorum.
hatice - 22 Ekim 2014, Çarşamba 22:09
4 kıta yazılmış bulunan cumhuriyet adlı şiir Atatürk\'ün Türk milletine armağanı olan cumhuriyeti çok güzel biçimde açıklayarak yazılmış. Böyle güzel yazılmış şiirleri çocuklar neşe, sevinç ve coşku içinde bayramda okumalılar.
emir - 15 Ekim 2014, Çarşamba 13:16
Atatürk ve cumhuriyet konularından bahsedilerek yazılmış bulunan cumhuriyet adlı şiir bayramda sevinç ve neşe içinde okuyabileceğim bir şiir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası