Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kısa şiir

Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kısa şiir. 29 Ekim 1923 yılında ilan edilen cumhuriyetle ilgili kısa 2 kıta şiir. Cumhuriyet adlı şiir. Cumhuriyetin Türk milletine olan faydalarını anlatan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yazılmış kısa cumhuriyet ve Atatürk şiiri.

Cumhuriyet adlı kısa bayram şiiri.

Cumhuriyet

Aydınlığa kapı açar,
Karanlığa ışık saçar,
Umuda umut katar,
Cumhuriyet, Cumhuriyet…

Millete büyük nimet,
Atatürk’ten emanet,
Korunacak ilelebet,
Cumhuriyet, Cumhuriyet…

Birkan Soylu - Cumhuriyet şiirleri
Atatürk’ün emaneti cumhuriyet hakkında iki kıtalık şiir. Ezbere okunabilecek düzeyde yazılmış 29 Ekim şiirleri arasında bulunan cumhuriyet isimli bayram şiiri.

Etiketler: cumhuriyet ve atatürk ile ilgili kısa şiir, cumhuriyet ve atatürk şiiri,
Eklenme: 09.10.2013
Okunma: 16183

Yorumlar

Eser Altın - 24 Ekim 2016, Pazartesi 22:57
Ben de Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili kısa şiir yazmayı isterdim. Bu şiirleri hem 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında okuyalım. Hem de şiir ile ilgili düşüncelerimizi paylaşalım.
nihal - 6 Ağustos 2015, Perşembe 14:26
29 ekim cumhuriyet bayramı ile ilgili güzel şiir. Ben bu şiiri çok beğendim.
batuhan - 22 Eylül 2014, Pazartesi 18:55
29 ekim 1923 yılında ilan edilen cumhuriyetimizin millete büyük nimet olduğunu ve Atatürkten emanet bırakıldığını unutmamamız gerekir.
Tuğrulbey Ekinci - 6 Temmuz 2014, Pazar 23:42
Bu kısa şiirin Atatürk ve cumhuriyet şiirleri içinde önemli bir şiir olduğu düşüncesini taşıyorum. Okudum ve okunmasını tavsiye ederim. Sizce de cumhuriyet ile ilgili yazılmış güzel şiirlerden biri değil mi?
İskender - 28 Ekim 2013, Pazartesi 20:41
atatürk ve cumhuriyet ile ilgili kısa şiirleri ezbere ve severek okuyorum. Kısaca cumhuriyet ve atatürk şiirlerini çok seviyor ve bayram törenlerinde coşkuyla okuyorum.
sinan - 25 Ekim 2013, Cuma 22:34
cumhuriyeti ve atatürkü anlatan güzel bir şiir. cumhuriyet bayramında okumalıyız.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası