En Güzel Öğretmenler Günü Şiirleri ve Yazıları

Öğretmenler Günü Şiirleri ve Yazıları

24 Kasım ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. O gün yurdun birçok yerinde törenler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Düzenlenen bütün törenlerde günün anlam ve önemi konulu konuşmalar yapılmakta, Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen eğitim alanında yapılan inkılâplardan bahsedilmektedir. Yine bu günde, eğitimin önemi ve bu eğitimi veren öğretmenlerin değeri bir kez daha dile getirilmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde özellikle çocuklar tarafından okunan öğretmen konulu şiirler büyük beğeni toplamaktadır.

İşte sizlere en güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri ve yazıları:

24 Kasım Öğretmenler Günü Şiirleri

24 Kasım Öğretmenler Günü Yazıları

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Kısa bilgi: Millet Mekteplerinin açılışı ve Büyük Önderimiz Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği 24 Kasım gününün 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlandığını biliyor muydunuz?

Öğretmenler Günü için kısa bir öğretmen şiiri:

Öğretmenim

Atatürk’ün adını,
Vatanımı, bayrağımı,
Eşsiz milli marşımı,
Sen öğrettin öğretmenim.

İnsana saygı duymayı,
Bilgiyi paylaşmayı,
Çok çalışıp başarmayı,
Sen öğrettin öğretmenim.

Birkan Soylu - Öğretmenim şiiri

Etiketler: en güzel öğretmenler günü şiirleri ve yazıları, 24 kasım öğretmenler günü şiir ve yazıları,
Eklenme: 12.11.2013
Okunma: 1700

Yorumlar

Selda Koç - 16 Kasım 2014, Pazar 23:34
24 kasım öğretmenler gününde öğretmenime okuyacağım en güzel şiirleri burada buldum. Bizlere okuma yazma öğreterek iyi bir eğitim almamızı sağlayan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.
Bilal Yaver - 20 Kasım 2013, Çarşamba 14:29
Yazılmış en güzel öğretmenler günü şiirleri ve yazıları burada bulunuyor. En güzel şiir ve yazılar bir araya getirilmiş. Tüm şiirler öğretmenleri gerektiği gibi mükemmel anlatmış.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası