Atatürk’ün gittiği okulların adları tarihleri ve bulunduğu şehirler

Atatürk’ün gittiği okulların adları tarihleri ve bulunduğu şehirler hakkında kısa özet yazı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün öğrenim hayatı boyunca gittiği okulların adları ve tarihleri nelerdir? Atatürk hangi şehirlerde okumuştur? İşte sizlere, Mustafa Kemal Atatürk’ün gitmiş olduğu okulların adları ve tarihleri hakkında kısa özet bilgiler.

Tarih sırasına göre, Atatürkün öğrenim hayatı boyunca gittiği okulların adları tarihleri ve bulunduğu şehirler:

- Mahalle Mektebi (Selanik)

- Şemsi Efendi Okulu (Selanik)

- Selanik Mülkiye Rüştiyesi (Selanik)

- Selanik Askeri Rüştiyesi (Selanik) 1893-1895

- Manastır Askeri İdadisi (Manastır Şehri Makedonya) 1895-1899

- Harp Okulu (İstanbul) 13 Mart 1899-10 Şubat 1902

- Harp Akademisi (İstanbul) 1902-11 Ocak 1905

Etiketler: atatürkün gittiği okullar, mustafa kemal atatürkün gittiği okulların adları,
Eklenme: 01.12.2013
Okunma: 8546

Yorumlar

Tuna - 2 Aralık 2013, Pazartesi 00:53
Atatürk Selanik ve Makedonya da bulunan okullarda okuduktan sonra İstanbul da Harp Akademisinden mezun oldu ve Şamda göreve başladı. Atatürkün gittiği okullar hakkında kısa bilgiler elde ettim. Özet olarak bu yazıların daha detaylı yazılmasını isterim. En azından kısaca atatürkün gittiği okulların adlarını öğrenmiş oldum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası