Atatürkün insana verdiği önem

Atatürk’ün insana verdiği önem ile ilgili yazı. Ülkemizin kurucusu ve bir dünya lideri olan Atatürkün insana verdiği önem hakkında kısa bilgi. Kısaca Atatürk’ün insana verdiği değer.

Atatürk, insana değer veren, tüm insanlığın huzur ve mutluluğunu isteyen büyük bir liderdi. Hayatı boyunca her yaştan insan ile muhatap olmuş, onların istek ve dileklerini büyük bir dikkatle dinlemiştir.

Özellikle çocuklarla sohbet etmeye bayılır, onların gözlerinin içinin güldüğünü görmekten büyük mutluluk duyardı. Çocukların düşünmeden, içlerinden geldiği gibi konuşmalarından keyif alır, onların bu ülkenin geleceği olduğunu her fırsatta dile getirirdi.

Atatürk, tüm insanlığın barış içinde yaşamasını arzu eden büyük bir liderdi. Onun insan sevgisi ve insanların kardeşçe yaşaması gerektiği düşüncesi, dünya milletlerince takdir ve övgüyle karşılanmıştır. Görüldüğü gibi Atatürk, insan sevgiyi yüksek olan, bu konuda örnek gösterilebilecek bir kişiliğe sahiptir.

Zaten, Atatürk’ün yapmış olduğu yeniliklerin gayesi; “toplumun ihtiyaçlarının karşılanması, insanların huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmesi” değil midir?

Etiketler: atatürkün insana verdiği önem, kısaca atatürkün insanlığa verdiği önem,
Eklenme: 01.01.2014
Okunma: 2915

Yorumlar

Belgin - 12 Ocak 2014, Pazar 14:37
Atatürkün insana ve insanlığa verdiği önem hakkında güzel bir yazı yazılmıştır. Atatürk insan sevgisi yüksek olan bir liderdir. Atatürk ün insana verdiği önem önemli bir konudur. İnsan sevgisini ve insanlığın önemini gayet iyi anlatan bu makaleyi kısaca çok beğendim. Özet bir şekilde yazılmıştır.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası