Kısa Atatürk Şiiri ve Anlamı

Kısa Atatürk Şiiri, Türk milletinin bağımsızlık savaşının lideri Atatürk ile ilgili kısa şiir, Atatürk adlı kısa şiir.

Cumhuriyeti kurarak Türk milletini çağdaş toplumlar seviyesine çıkaran Atatürk ile ilgili örnek bir şiir. ATATÜRK adlı şiir. 3 kıtalık kısa Atatürk şiiri.

Atatürk

Bağımsızlığı savunan,
Düşmanı yurttan atan,
Yurdumuzu kurtaran,
Atatürk’tür Atatürk.

Hedefi yüksek tutan,
Cumhuriyeti kuran,
Ülkeye çağ atlatan,
Atatürk’tür Atatürk.

İlkeleri öğreten,
Eşitliği getiren,
Yeniliği sevdiren,
Atatürk’tür Atatürk.

Birkan Soylu

Kısa Atatürk şiiri ve anlamı hakkında bilgi.

Atatürk şiirinin anlamı:

Yukarıda yazılı olan Atatürk şiirinin birinci ve ikinci kıtasında, Büyük Önderimizin Kurtuluş Savaşı’nı başlatarak düşmanı yurttan atmasından, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmasından ve Türkiye Cumhuriyeti’ni modern ve çağdaş bir ülke konumuna getirmesinden bahsedilmektedir.

Üçüncü kıtada ise, Atatürk ilke ve inkılâplarının Türk milleti tarafından desteklendiğine ve toplumun kadın-erkek eşitliğine verdiği öneme vurgu yapılmaktadır.

<< Önceki Şiir - Sonraki Şiir >>

Etiketler: kısa atatürk şiiri, 3 kıta kısa atatürk şiiri, atatürk hakkında örnek şiir,
Eklenme: 16.01.2014
Okunma: 10811

Yorumlar

Cevdet Soykanlı - 2 Şubat 2014, Pazar 01:14
Atatürk şiiri ve ana duygusu güzel yazılıp güzel anlatılmış. Açıklaması bakımından başarılı ve güzel bir şiirdi. Atatürk şiirinin ana duygusu Atatürkün Türkiye ve Türk milleti için yaptığı büyük işlerin ne denli önemli olduğudur.
Bedirhan Sevinçli - 19 Ocak 2014, Pazar 08:20
kısa atatürk şiiri ve şairleri içinde birkan soylunun adı ve yazdığı Atatürk şiiri de var.
Emin Işık - 17 Ocak 2014, Cuma 09:26
Burada Atatürk şiiri anlamı ile yazılmıştır. İşte bu şekilde Atatürk şiirleri anlamlarıyla birlikte yazılmalıdır.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası