Çanakkale Zaferi ile ilgili şiir

Çanakkale Zaferi Üzerine şiiri, Çanakkale Zaferi ile ilgili şiir, Çanakkale Zaferini anlatan şiir, Çanakkale’de Türk askerinin vermiş olduğu mücadeleyi anlatan 4 kıtalık şiir. Çanakkale Zaferi Üzerine adlı 4 kıta ve anlamlı bir şiir. Çanakkale Zaferinden ve Çanakkale Şehitlerinden bahseden güzel bir şiir.

Çanakkale Zaferi Üzerine

Sulamış vatan toprağını,
Aziz şehitlerimizin kanı,
Böyle yazılmış işte,
Çanakkale destanı.

Mehmetçik geçit vermemiş,
Siper etmiş canını,
Her şeyden üstün tutmuş,
Dinini, vatanını.

İşte böyle ecdadın,
Torunu olan bizler,
Ne Çanakkale’den vazgeçeriz,
Ne de güzel Türkiye’mizden.

Dünya bir araya gelse,
Yıkamaz bu imanı,
Alamazlar yurdumuzdan,
Zerre kadar toprağı…

Birkan Soylu
Çanakkale zaferi ile ilgili şiir

Etiketler: çanakkale zaferiyle ilgili şiir, 4 kıta çanakkale zaferi konulu şiir,
Eklenme: 17.01.2014
Okunma: 2368

Yorumlar

Hamza - 20 Mart 2016, Pazar 23:26
Çanakkale savaşındaki şehitlerimizi asla unutmamalıyız. Mehmetçik canını ortaya koyup bu savaşı kazanmıştır. Bu vatan bizlere emanettir.
sıla - 3 Ocak 2016, Pazar 16:17
Çanakkale zaferi üzerine yazılmış olan bu şiir Türk askerinin üstün gücüyle vermiş olduğu bu zaferi çok güzel olarak açıklamış.
burhan - 23 Şubat 2015, Pazartesi 09:52
en çok okunan şiirlerden olan çanakkale zaferi şiirleri arasındaki bu şiir harika bir şiirmiş.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası