2 kıta kısa Atatürk şiiri

2 kıta kısa Atatürk şiiri. Yeni 2 kıtalık kısa Atatürk şiiri ve yazarı Birkan Soylu hakkında bilgi. İki kıta kısa Atatürk şiiri. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için yaptığı büyük işleri anlatan en iyi Atatürk şiirleri içerisinde yer alan Atatürk adlı kısa şiir.

Atatürk

Yurdumuzu kurtardı,
Halkımızı aydınlattı,
Çağdaş ülke bıraktı,
Atatürk bizim her şeyimiz.

İlkeleri anlattı,
Varlığını bize adadı,
Görevini tamamladı,
Atatürk bizim her şeyimiz.

Birkan Soylu (Şair–Yazar) Kısa Atatürk şiirinin yazarı Birkan Soylu’nun kısaca hayatı: 1970 yılında Ankara’da doğdu. Yozgat ili Akdağmadeni ilçe nüfusuna kayıtlıdır. İlköğrenimini ve liseyi Akdağmadeni’nde bitirdi. Açık Öğretim Fakültesi Ön Lisans mezunudur. Vatan ve millet sevdalısı bir kişiliğe sahip olmasından dolayı, ağırlıklı olarak Atatürk, vatan ve milli bayramlar ile ilgili şiir ve yazılar yazmaktadır.

<< Önceki Şiir - Sonraki Şiir >>

Etiketler: 2 kıta atatürk şiiri, kısa atatürk şiiri, iki kıtalık atatürk adlı şiir,
Eklenme: 19.01.2014
Okunma: 42336

Yorumlar

Doğu - 30 Ocak 2015, Cuma 00:38
Atatürk şiirileri isterse iki kıtalık isterse daha fazla kıtalı olsun hepside güzel şiirlerdir. Mustafa Kemal Atatürk konulu yeni yazılmış diğer şiirleri de okumak isterim. 2 kıta olarak kaleme aldığınız bu şiirin faydalı olacağı düşüncesini taşıyorum.
Erdem - 25 Ocak 2014, Cumartesi 01:10
Ben Atatürk şiirleri içerisinde her zaman 2 kıtalık olanları daha çok tercih etmişimdir. Çünkü kısa olan şiirler daha kolay ezberleniyor. Atatürk için yazılmış tüm şiirler kaç kıta olursa olsun güzeldir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası