Mehmet Akif Ersoy Kompozisyonu Kısa

Mehmet Akif Ersoy ile ilgili kompozisyon. Mehmet Akif Ersoy hakkında kısa kompozisyon. İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy konulu örnek kompozisyon. Özet olarak Mehmet Akif Ersoy kompozisyonu kısa.

Mehmet Akif Ersoy (Kompozisyon)

Mehmet Akif Ersoy, Türk milleti için, sadece İstiklal Marşı’mızın şairi olmaktan öte, bir edebiyat, düşünce, sanat ve kişilik abidesidir. O, yaşadığı dönemde şair ve düşünür kimliği ile topluma yol göstermiş, toplumun önünde gitmiş ve toplumda derin izler bırakmıştır. O, bütün bu özellikleri, edebî, ilmî ve fikrî birikimleri ve kişilik bütünlüğü ile her bakımdan mükemmel bir insan, mükemmel bir şahsiyet ve insan-ı kâmil olarak ortaya çıkmaktadır. (1)

Mehmet Akif hakkında önemli çalışmalarda ve araştırmalarda bulunan D. Mehmet Doğan, onun için “Büyük şair, düşünür ve mücadele adamı aynı zamanda insan olarak da mükemmel bir örnek, gerçek bir karakter abidesi. Sadece idealist değil, ideal insan. Tanıdıkça sevilen, yaklaştıkça büyüyen ender büyük insanlardan biri…” demektedir.

Yazmış olduğu İstiklal Marşı ile Milli Mücadele’ye büyük katkı sağlamış olan ve bu sayede “vatan şairi” olarak anılan Mehmet Akif, Türk edebiyat tarihinin yeri doldurulamaz eşsiz şahsiyetlerinden biridir.

(1) İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy, İbrahim Akyol, Çankırı-2011, s.7

Etiketler: Mehmet Akif Ersoy kompozisyonu, kısa mehmet akif ersoy kompozisyonu,
Eklenme: 11.04.2014
Okunma: 1755

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası