3 Kıtalık 19 Mayıs Bayramı Şiiri

3 Kıtalık 19 Mayıs şiiri, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili 3 kıta şiir, Atatürk’ü Anma Haftası için yazılmış kısa 19 Mayıs şiiri. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Bandırma vapuruyla Samsun’a gelişini ve yaşanan gelişmeleri konu alan üç kıtalık 19 Mayıs Bayramı şiiri.

Mustafa Kemal

Yıl 1919,
Yanaştı Bandırma, Samsun Limanı’na,
Mustafa Kemal umut dolu,
Attı adımını karaya…

Tedirgin oldu düşman,
Millette ise bir heyecan,
Su serpti yüreklere,
Yolladığı genelge.

Artık herkes biliyordu,
Mustafa Kemal’in adını,
Halkın kurtuluşu oldu,
Çizdiği yol haritası.

Birkan Soylu

3 Kıtalık 19 Mayıs Bayramı şiiri. Mustafa Kemal adlı 19 Mayıs şiiri.

Etiketler: 3 kıtalık 19 mayıs şiiri, mustafa kemal şiiri, 3 kıtalık 19 mayıs bayramı şiiri,
Eklenme: 30.04.2014
Okunma: 1919

Yorumlar

Sude naz - 14 Mayıs 2015, Perşembe 12:14
3 kıta yazılmış olan Mustafa Kemal adlı şiir Atatürkün samsuna gelişini ve 19 mayıs günü yaşananları anlatan çok açıklayıcı ve onur verici bir şiir olmuş.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası