Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü törenle başladı

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü İnebolu’da törenle başladı.

4 gün sürecek olan ‘Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’ törenle başladı. İnebolu ilçesi ve Kastamonu arasında bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’ için Türkiye’nin birçok yerinden yaklaşık 2 bin kişi İnebolu’da buluştu. Törende Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından ‘Solo Türk’ gösterisi yapıldı. Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu Limanı’na gelen cephane ve silahların Ankara’ya ulaştırılmasını simgeleyen ‘Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’nün 4 gün süreceği ve bu yürüyüşe katılanların 95 km. yol kat edeceği bildirildi.

Törende yapılan konuşmalarda Atatürk’ün: “gözüm, Dumlupınar Sakarya’da; kulağım, İnebolu’da” sözleri halka bir kez daha hatırlatılarak Büyük Önder’in bu sözleriyle İnebolu zaferinin ne kadar büyük öneme sahip olduğunu açıkça vurguladığı ifade edildi.

Yine yapılan konuşmalarda İnebolu halkının İstiklal harbinin kazanılması için verdiği olağanüstü mücadele sonunda ‘Beyaz Şeritli İstiklal Madalyası’ ile ödüllendirildiği belirtildi. Konuşmaların sonunda 9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü’nün anlam ve önemine işaret edilerek, bu sene 8’incisi gerçekleştirilen, İnebolu-Küre-Seydiler ilçelerinden geçerek, Kastamonu merkezine kadar devam eden İstiklal Yolu’nda, Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’ne katılan yönetici, sporcu ve tüm katılımcılara teşekkür edildi.

Etiketler: Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü haberi, Atatürk haberleri, İnebolu Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü haberi,
Eklenme: 09.06.2014
Okunma: 1317

Yorumlar

Nazife - 6 Ekim 2014, Pazartesi 21:30
Atatürk ile ilgili yapılan tüm etkinlikleri ilgiyle takip ediyorum. Atatürk için yapılan törenler hakkında bilgi ediniyorum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası