Cumhuriyet Bayramı için Atatürk şiiri

Cumhuriyet Bayramı için Atatürk şiiri, Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiir, en yeni Atatürk şiirleri. Türk milletinin dilinden Atatürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Atatürk şiiri. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi ve milleti için yaptığı büyük fedakârlıkları anlatan kısa şiir.

Atatürk

Katıp gündüzünü geceye,
Aralıksız çalıştın,
Ülkemizi düşmandan,
Savaşarak kurtardın.

Bizlere öğrettiğin,
İlkelerin ülküdür,
Türk milleti seninle,
Haklı olarak övünür.

Kurduğun Cumhuriyet,
Şimdi 91 yaşında,
Her geçen yıl daha da,
Sapasağlam ayakta.

Birkan Soylu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yeni Atatürk Şiiri (2014)

Etiketler: cumhuriyet bayramı için kısa atatürk şiiri, 29 ekim için atatürk ile ilgili şiir,
Eklenme: 05.10.2014
Okunma: 3277

Yorumlar

Feraye Durak - 23 Ekim 2016, Pazar 23:42
Herkes 29 ekim cumhuriyet bayramında Atatürk ile ilgili şiir yazabilir. Yazdığı şiiri de bayramda okuyabilir. Gayet güzel olur değil mi?
Nehir Timurhan - 23 Ekim 2015, Cuma 21:53
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Atatürk şiiri okuyalım. Cumhuriyeti ilan eden Atatürk hakkında en güzel şiirler okunsun bayram coşkuyla kutlansın. 29 Ekim cumhuriyetimizin ilan edildiği çok önemli bir gündür.
Damla İlknur - 23 Ekim 2014, Perşembe 00:22
Bayram şiirlerle güzeldir. 29 Ekim şiirleri bize cumhuriyetin anlam ve önemini anlatır. O bakımdan cumhuriyet bayramı okunacak birbirinden güzel şiirler ile bir başka güzel kutlanacaktır.
Levent Sarı - 6 Ekim 2014, Pazartesi 21:59
29 Ekim 2014 için mükemmel bir şiir yazmışsınız. Kutlu olsun Cumhuriyet kutlu olsun milletime.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası