Atatürk’ün liderlik özelliği ile ilgili dört kıtalık şiir

Atatürk’ün Liderliği şiiri, 4 kıta Atatürk’ün liderlik özelliğini anlatan şiir, Atatürk’ün Liderliği adlı bayram şiiri. Atatürk’ün liderlik özelliği ile ilgili dört kıtalık şiir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında okunabilecek Atatürk şiiri. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderlik özelliği ile ilgili örnek bir şiir.

Atatürk’ün Liderliği

Bin dokuz yüz yirminin,
Yirmi üç Nisan’ında,
Kuruldu Millet Meclisi,
Umut oldu, can oldu vatana.

İlk Meclis Başkanlığına,
Mustafa Kemal seçildi,
Bir anda tüm dikkatler,
Ankara’ya çevrildi.

Millet bağrına bastı,
Egemenliği seçenleri,
Misafir etti Anadolu,
Bu uğurda yürüyenleri.

Sonunda ve nihayet,
Milletim galip geldi,
Kabul gördü, örnek oldu,
Atatürk’ün liderliği.

Birkan Soylu – Atatürk’ün Liderliği hakkında yeni şiir.

- Sonraki Şiir >>

Etiketler: Atatürkün liderlik özelliği ile ilgili şiir, atatürkün liderliği konulu şiir,
Eklenme: 07.10.2014
Okunma: 5837

Yorumlar

hayriye - 3 Ocak 2016, Pazar 16:44
Atatürkün liderlik özelliğini anlatan bu şiirin her mısrasında büyük komutanın tüm özellikleri çok güzel açıklanmış.
Erkoç Sandalcı - 4 Nisan 2015, Cumartesi 17:23
Tüm Atatürk Şiirleri için size teşekkürü borç bilirim. Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanı Atatürk ve tüm Türk Milletine de şükranlarımı sunarım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yazdığınız 4 kıtalık şiirleri de içerik olarak güzel buldum.
Ozan Tarım - 17 Ekim 2014, Cuma 14:26
Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk şiirleri her mısrasında bize Atatürkü anlatıyor. Bu yüzden atatürk şiirleri onu anlamamız açısından oldukça önemlidir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası