Veda adlı kısa 10 Kasım şiiri

Veda şiiri. Atatürk’e yazılan Veda şiiri. 10 Kasım ile ilgili Veda adlı şiir. Nurgül Durak “Veda şiiri”. Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata veda edişini ve Türk milletinin duyduğu üzüntüyü anlatan 10 Kasım şiiri. Yeni kısa 10 Kasım şiirleri arasında bulunan VEDA isimli şiir. 10 Kasım için 2 kıtalık şiir.

VEDA

Mevsim Sonbahar,
Aylardan Kasım.
Buz gibi havada benim içimde bir yangın,
Gidiyor benim en büyük kahramanım.

Kapandı masmavi gözleri açılmamak üzere,
Zaman durdu sanki kalbiyle birlikte.
Gidiyor savaş meydanlarının en şanlı askeri,
Gidiyor barışın en nazik güvercini.

Nurgül Durak

Etiketler: veda, 10 kasım veda şiiri, nurgül durak şiirleri, atatürke yazılan kısa 10 kasım şiiri,
Eklenme: 28.11.2014
Okunma: 1300

Yorumlar

derya - 19 Mayıs 2017, Cuma 16:42
mustafa kemal atatürke yazılmış olan veda isimli 2 kıtalık şiir beni çok duygulandırdı.en güzel 10 kasımı anlatan şiir olmuş.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası