Özlemi Kalbimde adlı 10 Kasım şiiri

Günümüz şairlerinden Nurgül Durak’a ait “Özlemi Kalbimde” isimli bir 10 Kasım şiiri.

Atatürk’e duyulan özlemi dile getiren şiir. 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliklerinde okunabilecek 2 kıtalık harika bir şiir. Çocuklar için 10 kasım şiiri. Özlemi Kalbimde adlı kısa şiir. Atatürk için yazılmış kısa çocuk şiiri.

Özlemi Kalbimde

Her 10 Kasım sabahı
Bir burukluk içimde,
Büyük önderimizi anarım
Hep özlemi kalbimde.

Sanki bin asır olmuş
Atamı kaybedeli,
Milletim öksüz kalmış
O bu diyardan gideli.

Nurgül DURAK

Özlemi Kalbimde Şiiri

Etiketler: özlemi kalbimde şiiri, N. Durak 10 kasım şiirleri, özlemi kalbimde adlı kısa şiir,
Eklenme: 26.12.2014
Okunma: 1249

Yorumlar

Acun Koçar - 6 Kasım 2016, Pazar 20:38
10 kasım şiirleri Atatürkü anlatır. Tıpkı bu şiirde olduğu gibi. Adı Özlemi Kalbimde olan şiirinizin 10 Kasım günü Türkiyenin bazı il ve ilçelerinde okunacağını tahmin ediyorum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası